WotLK Drahy's Server - ONLINE
1
Blizzlike | set realmlist drahy.com
discord
LATEST TOPICS
Welcome to the Druid section.  ...
Prisane

Welcome to the Death Knight section. ...
Prisane

Welcome to the Hunter section.

Prisane

Welcome to the Mage section.

Prisane

MOST PLAYED
Blood ElfPaladin Dejvi 321d 0h 12m
DraeneiShamman Kihiro 300d 18h 50m
TaurenDruid Leafs 289d 19h 55m
DwarfRogue Wey 260d 9h 41m
Blood ElfDeath Knight Litchius 255d 15h 58m
Informace o dalších postupech
Důležité informace
Ahoj všem věrným pařanům. Práce je hodně a volného času málo, ale dělám, co to dá. Chtěl bych přiblížit další novinky na serveru, které nyní probíráme a o kterých nyní rozhodujeme. V první řadě, toto je poslední novinka v češtině, další již budou v angličtině bez češtiny. Podpora zůstává i nadále v češtině, pokud hráči budou chtít a nyní i v angličtině. Probíhá diskuze na téma chatu ve hře. World kanál se nejspíš stane anglickým a uděláme v nejhorším i alternativu pro cz kanál, alespoň zpočátku. Přestože je kanál spravovaný hráči, vyzýváme k jeho připojení po přihlášení do serveru, budeme tedy alespoň zpočátku vyzývat do dvou, nejspíš „worldcz“ a jeho obdoby. Nikomu nebudeme trhat vlasy ani trestat za použití češtiny, ale v rámci pomoci ostatním novým třeba zahraničním hráčům to budeme propagovat a podporovat a dříve budeme odpovídat v novém hlášení chyb – chybám v angličtině.

Soběstačnost
Server je nyní velmi soběstačný s minimem nákladů a za to chci opět poděkovat především společnosti PilsFree, bez nichž by to opravdu nešlo. Finančně jsme sice proděleční jako vždy, ale výrazně méně než předtím, a to nyní zaručuje Vám a serveru dlouhý život bez nutnosti hibernace a finančních problémů a nutnosti příspěvků. Někteří hráči projevují, že chtějí pomoci finančně, za což děkuji, ale prozatím to není priorita takový systém zavádět a zrušil jsem i příspěvkový účet. Budeme to řešit možná až s novým webem, aby byla nějaká možnost finanční podpory z vaší strany na provoz a elektřinu, případně nějaké neinvazivní reklamy, aby si na sebe vydělával server úplně sám.

Nový web
Nový web bude zcela změněný a zůstane pouze Webová správa pro správu Vašich účtů. Web je stále v beta verzi a chvilku to nejspíš ještě potrvá, mějte trpělivost, já ji občas ztrácím s novým webem. Děláme na něm však ve čtyřech z projektu ProjectCMS a výsledky jsou opravdu skvělé zatím. Fórum bude uzavřeno a přesunuto do archivu a nové systémy převezmou jeho funkci. Chyby z aktuálního fóra nyní budeme řešit pouze minimálně nísledující měsíc až nejspíš do Vánoc + z kategorie problémů hráčů budou mít nejvyšší prioritu. Ostatní jen omezeně z důvodu přípravy těchto větších změn. Budeme mít snad i nový bugtracker lépe propojený s webem a uzavřenými chybami, kde doufejme automaticky budeme linkovat vyřešená hlášení (zatím v rozpracování). S novým webem souvisí i přepracovaný systém pro obnovu postav. Obnova postav ze záloh vykazuje s novým polo-automatickým režimem chyby a ukázala se jako slepá cesta. Proto systém předělávám kompletně celý, abychom byli schopní vyřizovat desítky žádostí denně bez obrovské námahy jako je to nyní. Bez poplatku, který nás dříve chránil od více žádostí najednou a zbytečných žádostí, které pak hráči nevyužili. Žádosti klidně posílejte, ale nebudeme je do finálního systému vyřizovat, budete však mezi prvními, jakmile funkčního a bezproblémového systému dosáhnu.

Wintergrasp
Přestože systém Wintergrasp mám nasazený. Není stabilní. Povedlo se mi přenést veškerou starou funkcionalitu do nového jádra, ale je to nestabilní. Systém proto prozatím zneaktivním. Je to však druhá nejvyšší priorita. Trinity navíc vypadá, že se do něj také pustili, tak je možné, že složíme hlavy dohromady a nasadíme ho funkční a celý i s nimi. V kódu jsou však věci, které by rozhodně nepřijali, a tak uvidíme ještě. Nechci se do toho úplně pouštět znovu a s nimi, kde i zbytečné věci musí být přesně a dle pravidel i za cenu, že to roky nepůjde, než by se dokončily nezbytné systémy. Ještě si to nechám projít hlavou. Prozatím je pro mě lepší vyladit systém pro pády i když jich je hodně a hodně už jsem opravil.

Opravy
27.10.2018 – 22:00
1) Předělán systém pro absorbci dmg nyní kouzla jako Prayer of Mending a další by se neměla spouštět, pokud je dmg absorbován. Týká se asi 12ti kouzel, případně reportujte další.
2) Wintergrasp je nyní do odvolání zablokovaný, viz novinka
3) Opraveno postavení k reputaci při její změně u Aldor a Scryers
4) Aktualizováno linuxové jádro a webové systémy
5) Další drobné DB úpravy

08.1.2019 – 06:00
1) Přidány velké opravy do ICC instance, ještě dvě nahlášené věci opravuji
2) Aktualizován webový systém a jádro Linuxu
3) Aktualizováno jádro Trinity a s tím i mnoho oprav vypsaných dále
4) Překopán systém pro učení se kouzel a profesí
5) Opraveny dveře v instanci The Steamvault
6) Opravena kouzla Scourge Disguise a Haunting Phantoms
7) Přidány opravy a DB data pro instanci Temple of Ahn'Qiraj
8) Opraveno zasekávání kouzla Mind Control v instanci The Eye (Kael'thas Sunstrider)
9) Opraveny Twin Valkyry v ToC instanci, jejich občasné zaseknutí a pohyby v instanci – prozatím stale uzavřena než vyřeším záverečného bosse
10) Instance Utgarde Keep – opravena druhá faze Ingvara
11) Opraveno kouzlo Curse of agony
12) Přidány opravy do instance Ulduar, kterou bych rád co nejdříve otevřel, jakmile předělám system vehiclů a pádů s tím spojených pro tuto instanci
13) Opraveny následující questy: I'm Being Blackmailed By My Cleaner, Emergency Protocol: Section 8.2, Paragraph D, Cruel's Intentions, The Amphitheater of Anguish: Yggdras!, Into the Draenethyst Mine, A Dire Situation, Gurf's Dignity, Ring of Blood, Amphitheater of Anguish, The Grateful Dead, This Is Going to Be Hard, Report Back to Fizzlebub, An Unholy Alliance, Gnomer-gooooone!, Fhwoor Smash!, Proof of Deed, Back to Booty Bay, Fire Sapta & Water Sapta, Ruthless Cunning and Returning the Favor
14) A další várka oprav a přidaných/opravených/chybějících DB dat
Drahy | 27.10.2018, 18:55:49 | 1 Comments
COMMENTS

Martinus18

Cus drahy , koukám ze už to má trosku úroveň

5.9.2019, 07:28:14