How to Frost Mage

How to Frost Mage

Příspěvekod sarienx » 20.listopad 2012, 21:41

Edit původní guide (na tamtom acc je Ban :( ) Tipy a triky ještě potřeba aktualizovat+doplnit, až se někdy budu zase nudit.

V guide naleznete všeobecný přehled pro frost mágy. Spíš pro pokročilejší hráče, ale začátečníci by se taky neměli ztrácet. Od prvního topicu jsem se zase něco málo přiučil, ale bude se bude lišit hlavně v macrech, takže začneme právě jimy.

Macra:
Dělána na míru Drahyho funkčnosti maker.
Nezapomeňte, že u podmínky typu [mod:shift] (například na písmenu V) vám shift-V nebude fungovat, protože na shift-V je defaultně nastavené ukázání HP barů a takhle je to u všech těhlech bindů, ty jsou potřeba přebindovat jinam, aby macra fungovala.

Rychlá změna focusu (bg/world pvp):
Kód: Vybrat vše
/focus [@mouseover]

- dobré nabindovat na nějaké další tlačítko na myši.

Polymorph focus:
#showtooltip
/cast [target=focus] Polymorph

- využíváné hlavně v BG a world PvP

Pokud nemáte Polymorph na target na čísle jako já, ale na písmeně, je možno použít:
#showtooltip
/cast  Polymorph
/cast [mod:shift, target=focus] Polymorph

- pro target a přes shift na focus.

Polymorph na první (zezhora) arena frame:
#showtooltip
/cast [target=arena1] Polymorph

- funguje také pro 2,3,4,5 (dosadit místo 1) => není potřeba blbnout s focusem

Pro switch water elementala (aby případně nerušil cc):
#showtooltip Frostbolt
/petattack [target=target]
/cast Frostbolt(Rank 16)
/cast Shoot

- možné dát i za jiné často používané spelly, (např. Ice Lance). Druhá část zajišťuje, že pokud dostanete Silence, tak nebudete tupě stát, ale alespoň tou wandkou nějaký ten dmg dáte (u interruptů máme pořád fire/arcane spelly - jen jednou vživotě se mi stalo, že bych dostal interrupt do všech 3 škol spellů) nebo pokud jste bez many jedete zase tohle svoje macro a nehledáte někde ve spellbooku wandku.

Counterspell (target/focus):
#showtooltip Counterspell
/stopcasting
/cast [nomodifier:shift, target=target] Counterspell
/cast [modifier:shift, target=focus] Counterspell

- normální Counterspell, se stopcastingem (nemusíte se hnout aby jste přestali castit) + přes shift na focus.

Deep Freeze (target/focus):
#showtooltip
/stopcasting
/cast [modifier:shift, target=focus] Deep Freeze
/cast [nomodifier:shift] Deep Freeze

- stejně jako Counterspell (target=target není nutnost).

Blink:
#showtooltip
/stopcasting
/cast Blink

- zase jen normální Blink se stopcastingem, pro rychlejší reakce.

Iceblock:
#showtooltip ice block
/stopcasting
/cancelaura Ice Block
/cast Ice Block

- po dalším kliknutí okamžité zrušení blocku (například pro zrušení cc/dodgnutí cyclonu atp.)

Ice Barrier:
#showtooltip
/cancelaura Mana Shield
/cast Ice Barrier

- jsem si udělal jen takovéhle jednoduché macro, aby mi dmg zbytečně nežral manu, když už mám Ice Barrier, není vhodné pro všechny situace, ale pro většinu jo, lepší než odklikávat mana shield ručně.

Water Elemental:
#showtooltip Summon Water Elemental
/Cast [nopet] Summon Water Elemental
/petpassive
/Petattack [target=target]

- [nopet] podmínka, tam je protože pokud vám umře elemental, vy dáte cold snap a chcete vyvolat druhého tak kvůli mrtvole vašeho stávajícího to sežere CD elementala ale nic se nestane, tato podmínka tomu zabrání. Bohužel se ale musí čekat, než mrtvola elementala zmizí (trvá, stejně jako by byl živý). Dá se tomu zabránit dismissnutím, těsně před jeho smrtí přes ruční dismiss nebo přes macro:
/script PetDismiss();
, které jsem měl zakomponované v základním macru, ale při více zmáčknutí se dismissnul i nový elemental, takže to doporučuji používat zvlášť (na jiný bind).

Water Elementalův Freeze:
/petfollow
/cast [pet,nomodifier] Freeze

- někteří lidé upřednostňují macro, kdy budete mít možnost freeze použít hned po vyvolání, já osobně používám ještě trošku jiné (o pář řádků níže), ale to jen kvůli šetření místa na barech a trošku logičtnosti v bindech.

Water Elementalův Freeze + Blizzard:
#showtooltip
/stopcasting [nomod]
/cast [nomodifier:shift] Blizzard
/cast [modifier:shift] Freeze

- normálně stopcastne pouze bez shiftu a hodí okamžitě blizzard (např. na rogue vanish), pokud se používá freeze, castění pokračuje. Ale tohle asi moc lidí nepoužije, jen tak pro zajímavost.

Frost/Fire Ward:
#showtooltip
/stopcasting
/cast [mod:shift] Fire Ward
/cast  Frost Ward

- přes shift Fire Ward, Frost Ward normálně bez shiftu. Opět stopcasting pro rychlou reakci (např. lava burst).

Rank 1 Frostbolt/Fireball:
#showtooltip
/cast [mod:shift] Fireball(Rank 1)
/cast Frostbolt(Rank 1)

- frostbolt pro všeobcené spomalení pokud je třeba, fireball kvůli zabránění stealthu přes vanish/invis (dotka z fireballu trvá krátce, takže opravdu jen pokud je čas proti rogue a proti mágovi když vidíte fázovat invis, většinou je po ruce nějaké AoE, ale hodí se to. Proti slušnýmu feralovi na to nebude čas nikdy.)

Ice Lance na focus:
#showtooltip
/stopcasting
/cast [target=focus] Ice Lance
- proč? protože potřebujete z targetu třeba rychle dostat spell reflect/grounding totem a tohle je nejrychlejší a nehpohodlnější možnost (samozřejmě možno dát do jednoho macra i s normální lancí na target, ale tu já mám na čísle, takže musim mít pro tohle zvláštní macro).

Amplify/Dampen Magic rank 1:
#showtooltip
/cast [btn:2][mod:shift] Amplify Magic(Rank 1)
/cast [btn:1] Dampen Magic(Rank 1)

- používají se jen kvůli dispelu (aby bylo zabráněno dispelnutí důležitějšího buffu např. Ice Barrier. Full Ranky jen ve specifických situacích např. proti double unholy rozhodně full ranky Dampen magic, kvůli zabránění co největšího dmg z DoT). [btn] příkaz tam mám, protože buffy většinou jedu přes myš (2 pravé tlačítko, 1 levé).

Amplify/Dampen Magic full ranky:
#showtooltip
/cast [btn:2][mod:shift] Amplify Magic(Rank 7)
/cast [btn:1] Dampen Magic(Rank 7)

- stejné jako předchozí macro, pouze změněno číslo ranku spellu. Full ranky se používají pro zvýšení (amplify magic) efektivity HoT a všeobecně healů (u menších je to víc znát.) nebo pro snížení (dampen magic) efektivity DoT a všeobecně všech spell dmg (DoTkám sníží dmg o hodně u direct spellů to není tak znát.)

Armor:
#showtooltip
/cast [btn:2][mod:shift] Ice Armor
/cast [btn:4][mod:ctrl] Molten Armor
/cast [btn:1]Mage Armor

- opět tam mám [btn] na některé tlačítka na myši, protže jsem zvyklej tohle macro klikat (někdy není uplně vhodné a je potřeba měnit Armor podle toho, co se kolem děje, takže i ctrl a shift bindy).

Intellect:
#showtooltip
/cast [btn:2][mod:shift] Arcane Brilliance
/cast [btn:1] Arcane Intellect

- někdy potřeba rychlá reakce na Arcane Brilliance k nabrání combatu od parťáka (aby mág nedostal sap) proto se hodí nabindovat.

Jídlo/stoleček:
#showtooltip
/cast [btn:2][mod:shift] Conjure Refreshment
/cast [btn:4] [mod:ctrl] Ritual of Refreshment
/stopmacro [mod]
/use [btn:1] Conjured Mana Strudel

- asi není potřeba komentář.

Mana Gem:
#showtooltip
/cast [btn:2][mod:shift] Conjure Mana Gem
/use [btn:1] Mana Sapphire

- občas taky potřeba rychlá reakce (např. jsem oom, soupeř nečeká nějakej extra odpor, leti lava burst->mana gem->fire ward->10k many np!) takže se hodí nabindovat.

Dispel:
#showtooltip
/stopcasting
/cast [modifier:shift, target=Sarien] Remove Curse
/cast [nomodifier, target=party1] Remove Curse
/cast [modifier:ctrl, target=party2] Remove Curse
/cast [modifier:alt, target=mouseover] Remove Curse

- přes shift dispelnete sami sebe (např. Curse of Tongues) bez shiftu samotný bind, parťáka, který je první ve vašich framech, ctrl druhý a alt jsem si udělal kvůli world pvp/bg abych mohl dispelovat lidi kolem. Místo Sarien dosaďte svoje jméno a modifiery podle potřeby.

"Vylepšený" Spellsteal:
#showtooltip
/cancelaura Hand of Sacrifice
/cancelaura Invisibility
/targetenemyplayer
/cast Spellsteal

- mimo obyčejného spellstealu používám ještě tento "vylepšený" (normal spellsteal mám na V, tenhle na shift-V) jsem totiž tupej a neumim to dát do jednoho macra, tak aby mi to nedělalo co nechci. K funkci... Hlavní účel je když hrajeme rogue/mage comp proti například rogue/priest, rushujeme v invisibility k priestovi nabrat si combat bez toho abych dostal sap a byl podispelován. Rogue sapne priesta, udá pozici a vy dojdete a s minimální šancí že budete sapnuti téměř hned po zrušení invis tímto macrem mu něco spellstealnete a dostanete combat, bohužel někdy to enemy rogue stihne dřív, holt musíte být rychlejší. Druhá, respektive první část macra zruší Hand of Sacrifice, který můžete spellstealnout klidně přes normální spellsteal, ale jelikož někdy se ta redukce dmg hodí necháte si ho, když ne, přes toto macro ho zrušíte (nebo ručně) aby jste sám nekazil svoji poly paladinovi.

Arcane Missiles přes textury:
#showtooltip
/stopcasting
/cast Arcane Missiles

- používá se pokud target s málo HP zaběhne za sloup a vy už nestíháte docastit např. frostbolt tak hodíte toto a okamžitě poletěj missilky, které dokončej vaši práci (ne, není to bug).

Talenty a Glyphy:
Začneme talenty, základ bývá u všech mágů stejný, ale proberu zde několik variant.

Takovej základ do bg/aren by mohl vypadat nějak takhle.
Já osobně preferuji tento build. - rozdíl je vlastně jenom v tom, že bod z Piercing Ice (2% frost dmg) jsem dal do Improved Blizzard - blizzard dostane možnost zpomalit target, tzn. že vám může procnout frostbite, fingers of frost a brain freeze. Tento slow z blizzardu není magic effect, takže nelze dispelnout cleansem atp. Hlavní výhoda je hlavně v objevování rogun a zabránění jejich dalšímu útěku.

Spoustu talentů lze měnit, podle toho s kým budete duelit (to samé jako glyphy), nebo pokud 100%ně víte, proti komu půjdete do areny.

- Enduring Winter (šance na aktivace replenishmenu = periodické získávání many) stačí 1/3 protože frostbolty spamujete téměř pořád, není potřeba u class, které Replenishment dávají také (Retri pala, Sh priest,...) také bych tam ten talent nedával u double dps setupů jako například Sub/Frost, Feral/Frost atp.

- V arcane stromu bych zase řekl, že do double dps setupů je zbytečná Arcane Concentration (šance na proc clearcastingu = 100% redukce mana costu) a že armor z Arcane Fortitude (zvýší armor o 150% hodnoty intellectu) zde využijeme lépe - to samé platí o 3v3. Pokud hrajeme na Drahyho serveru, kde dostat nějakej slušnej PvE gear, který by šel použít i do PvP je obtíž, takže s mana regenem je problém, já třeba mám armor i za disci/frost. To už je na hráči jak s manou hospodaří.

- Viděl jsem i že 1 bod z Magic Attunement (zvýšení range arc spellů o 3y + zvýšení efektu dampen/amplify magic, který stejně nefungujou jak mají, takže tadyta výhoda padá) někdo dával do Spell Impact (2% dmg ice lance atd.) zas, pokud duelíme, proč si nedopřát 2% dmg, ale v areně se ty 3 yardy na polymorph navíc hoděj.

- Talent Frozen Core (redukce spell dmg taken o 6%) určitě jenom do duelů, mág má vysokou survivabilitu i proti casterům, takže to není nijak zásadní talent do aren.

- Artic Winds (zvýšení šance o 5%, že vás nepřítel missne melee nebo ranged attackem (myšleni hunteři) + 5%dmg navíc) bych taky volil spíš do duelů (možnost, že rogue missne kidneyshot, war mortal strike, atd) je to sice krása, ale do aren 5 bodů tím ztratit je moc.

- Precision (zvýšení hitu o 3% a redukce mana costu o 3%) bych volil pouze pokud nemám gear a nemám jak dostat hit cap

Teď k Glyphům:
- Úplný základ, bez kterého by se v disci/frost určitě hrát dalo, ale přecejen, je to jistota (do dobuledps samozřejmost) je Glyph of Evocation - postupným channelingem doplní 60% hp, ale pozor, redukce healingu na něj funguje také.

- Dále Glyph of Polymorph - zruší všechny DoT na targetu, takže nemůže být zrušena (hodí se do Shadow/frost, disci/frost, rogue/frost, atp) bez tohohle glyphu bych se v BG asi zbláznil, takže třeba s Retri/frost jsem ho neměnil.

- Potom je už to na vás, já preferuji Glyph of Ice Barrier - +30% absorbu vaší bariéry.

- Dále je možnost Glyph of Mana Gem - +30% many z mana gemu, chvíli sem to používal, není to špatný (za disci/frost - za double dps zbytečnost), zvlášť tady - bez mana regenu.

- Glyph of Icy Veins; Glyph of Deep Freeze; Glyph of Blink atd. - to už jsou takový varianty spíš na ty duely, flag carriering ve wsg, nějaký areny, kdy víte proti komu stojíte a tak.

- U Minor glyphů nejsou jiné možnosti než Glyph of Frost Ward a Glyph of Fire Ward jenž dávají každé vaší wardě šanci na reflect spellu z dané školy (frost nebo fire). Třetí glyph závisí na vaší lenosti Glyph of Slow Fall - nejsou potřeba peříčka => možnost spamovat aby nebyl dispelnut důležitější magic effect na vás - já jsem línej, takže mám tenhle, ale Glyph of Arcane Intellect je lepší, protože pokud si chcete nabrat combat přes arcane intellect (aby jste nedostali sap) na parťáka, který combat má, tak to stojí o 50% méně many, tj. nějakej 1000 many asi, což je hrozně moc - bohužel, je zde potřeba mít dostatek peříček na Slow Fall a to je oběť, kterou já, jako většina hráčů nehodlám udělat.

Tipy a triky + něco k abilitám:
- Začátek je Frostbolt Rank 1 díky jemu krátkému castu a nižšímu manacostu můžete rychle, ale stejně efektivně spomalit někoho kdo vám utíká mimo range, nebo ho prostě jen chcete mít "pod dohledem".

- Spousta mágů si neuvědomuje, že má úžasný spell Polymorph, díky kterému hráč (nebo NPC) ztratí nad svojí postavou kontrolu na 10 sekund. Jelikož je to ale Magic Effect, může být dispelnutý (Paladinem, Priestem, Warlockem - respektive jeho felhunterem), proto se vyplatí polymorphovat právě paladiny nebo priesty, ať už v arenách nebo v bg / wpvp, ne vždy se to ale kvůli enemy setupu vyplácí. Dále je zde velice důležitý faktor a to, že jakýkoli sebemenší dmg, do targetu, na kterém je aplikována, polymorph zruší (a to i DoTs - na ně je zde velice dobrý glyph, ale o tom později). Pozor: k předchozí větě se vážou také Priestovské a Paladinské ability a to: Divine Sacrifice (paladin), Hand of Sacrifice (paladin), Shadow Word: Death (priest) (všechno instant spelly) Divine Sacrifice má Cooldown 2 minuty a způsobí, že když dáte dmg do targetu, který je pod tímto efektem, x% se převede do paladina, což znamená, že pokud je paladin v polymorphu a stihl před tím apliklovat Divine Sacrifice a vy dmgujete do jeho parťáka, polymorph se mu zruší, na stjeném principu funguje i Hand of Sacrifice, na kterou je CD také 2 minuty, Hand of Sacrifice, lze ale jakožto magic effect také dispelnout a lze použít pouze na jedne target v jednom čase (Divine Sacrifice je na celou partu). Dále tu je tedy výše zmiňovaný Shadow Word: Death u priesta, který funguje tak, že dá targetu DMG a pokud ho tím nezabije, dmg se do priesta vrátí, což znamená, že pokud to priest stihne dát těsně než docastíte polymorph tak se polymorph zruší stejně jako u předchozích 2 spellů, tento spell má narozdíl od nich ale CD pouze 12 sekund, ale je zde možné polymorph fakecastovat, nebo castit na někoho jiného než na priesta, nepozná na koho to castíte. Poslední věc, takovej základ je, že každý zacastěný polymorph má kratší duration o polovinu než ten předchozí (takzvané Diminishing Returns) (1. 10 sec; 2. 5 sec; 3. 2,5sec; na čtvrtý cast už je target Immune a musí se 15-18 sekund čekat, než bude možno zase použít 10sekundový polymorph) - je možné to kontrolovat mnoha Addony, ale mě tu bohužel blbnou, takže pokud nějaký kromě stejnojmeného "Diminishing Returns" znáte, který tu funguje, dejte mi vědět. Dále není možné Polymorph zacastit na druida v jakékoli jeho formě (na shaman v Ghost Wolfovi to ale lze!) a druid je schopný si polymorph (pokud ho dostal bez formy) zrušit shapeshiftingem (změnou formy), občas se hodí druidovi po Deep Freezu hodit poly (protože často z formy vyleze, nebo v ní v tu chvíli prostě není) zabere mu to jeden GCD, tož v mnoha situacích bývá rozohdující. U DK není možné Polymorph použít, pokud jsou pod efektem Lichborne, takže pozor na to. Také není možné polymorphovat (ani jiný cc, jako například nova) pety s Bestial Wrathem, v této situaci je asi nejlepší zvolit Iceblock.

- Nebojte se využívat Elementálův Freeze v Blade's Edge Aréně také tak, pokud bojujete nahoře a někoho CCčkujete (crowd control) polymorphem dole, po třetí poly už je target immune, takže přichází na řadu freeze, samozřejmě u některých class nemožné.

- Jelikož v talentech mají frost mágové Improved Counterspell (4sec silence) nemusíte si ho šetřit až bude třeba resto druid castit, protože restodruidi si málokdy nechaj dát CS do castu, je možné tento 4sekundový silence využít při burstu třeba po deep freezu, pokud už má málo hp. Také lze použít hlavně při burstu proti DK, nebo když potřebujete po blinku čas zaběhnout za sloup a DK má stále Death Grip. Dále je zde možné využití proti retri paladinům (Art of War - instatní flash), proti feral druidům (Predatory Strikes - instantí nature spell) a proti hunterům (změna aspectů - zde ale moc využití nevidím) a hlavně nemožnost během silencu dát Freezin Arrow - můžete dát parťákovi čas odeběhnout po scatteru.

- Blink samozřejmě ruší také stun, ale je možná důležitější spell než si mnozí myslí, rozhodně se nevyplácí s ním jen tak plácat (proti DK nejlépe až po Death Gripu; proti Warovi po charge a interceptu; proti Hunterovi po Disengage, ale zde to není tak jednoduché, proti Rogunám blinkovat Kidney Shot - nikdy NE cheapshot, samozřejmě záleží na situaci, někdy se to prsotě vyplatí víc, ale vážně málokdy; proti Priestům často těsně, než dá fear, ale těžké vystihnout bez nějakého addonu na enemy cooldowns.) Další využití blinku spočívá proti casterům, kdy například nemáte counterspell, wardu atp, těsně než je například vycastěn Chaosbolt, Lava Burst, Mana Burn atp. se blinknete za castera - nefunguje na CC spelly).

- Nezapomeňte používat Remove Curse, vaši parťáci a spoluBGčlenové vám jistě budou vděční, využívaný proti warlockům a hlavně proti Shamanovu Hexu.

- Spellsteal stojí dost many, tak ho používejte s rozvahou a přemýšlejte, jestli někdy není lepší bublinu prodmgovat, než si ji brát.

- Iceblock lze někdy použít prostě jen jako insignie, pokud nejdou přes vás a vy máte ještě jiné defensivní cd, kterými by jste se případně ubránili určitě se to někdy hodí.

- Cold Snap občas neresetuje některé CD (Ice block, Icy veins, Water Elemental, ...)

- Pokud dostanete dotku a dáte invisiblity, dotka vás vyhodí; AoE (plošné) spelly by měly taky, stejně jako u rogun, ale není to možné => bug. Invisbility je možno dispelnout Mass dispelem.

- Mirror Image užívat s rozvahou, napříkald proti warriorům dostáváte nad Warem krásnou kontrolu (samozřejmě musí mít pryč bladestorm, nejlépe i fear), ale nejlepší je to spell proti Feral druidům, hunterům a rogunám.

- Nebojte se fakovat spell reflect, často se to daří a pak stačí dát Ice Lance nebo něco podobného, co vám dá minimální dmg (v případě že máte frost ward) žádný a vy můžete v klidu dělat co chcete, spell reflect také funguje na polymorph, takže se můžete o warriora vyhealovat, bohužel rend, jakožto DoTka vám ho zruší.

- Pokud Spellstealnete Arcane mágovi Missile Barage, nebojte se Missilky použít, přecejen je to dost dmg, bez mana costu, ale pozor na counter spell

- Mage armor redukuje délku magic effectů (silence, polymorphy atp.) o 50%, takže proti casterům, proti DK, proti MM hunterům, rozhodně používat (v případě potřeby měnit během combatu) Ice Armor spomaluje nepřátelé, kteří vás mlátí melee abilitama, takže proti většině meleečkum jasná volba, je zde také šance, že procne Frostbite (freeze na 5 sec)

- Amplify Magic se hodí, pokud chodíte například s Shadow priestem, Retri palou, Resto druidem atp., zvýšení HoT healu je hodně znát. Naopak proti DK, Sh priestovi, affli lockovi atp. doporučuji Dampen Magic, redukce jejich dmg DoT do vás, je také velice znát.

- Mana shield, používat jen pokud vám opravdu, ale opravdu teče do bot a máte šanci ještě vyhrát arenu po jeho použití, jinak je to velice deprimující

- Pokud je vám interruptnuta frost nebo arcane škola spellů pořád ještě máte fire nebo tu druhou, nezapomínejte na to

- Nezapomínat, že máte do areny jídlo, i parťák může ocenit v některých situací, stejně tak Mana Gem, co se toho týče, pokud začnete kapat na manu, používejte ho hned na CD, ať pak po třetím použití máte něco málo many na to si vycastit nové.

- Co se týče Deep Freezu, nepoužíat do Bestial Wrathu (Do Master's Callu můžete, nebo spíš - musíte, protože, to je jediná možnost jak si huntera udržet u sebe, protože je během toho immuní na rooty/slowy), Icebound Fortitude, Anti-magic Shell, protože jsou v dobu trvání těchto efektů proti stunům immuní, proti mágovi nejlepší používat až když má CD na blink - stejně tak Retri paladinů, jelikož si Hand of Freedomem rušejí stuny, donutit ho dát HoF co nejdříve a Deep Freeze až potom. Také nezapomeňte, že Feral Druid má ve stunu v kočce 30% redukci DMG, takže pokud se vám ho podaří odchytnout v medvědovi nebo bez formy, je to ideální situace pro Deep Freeze. U Balance druida stuny ruší Starfall (plošná DoT do nejbližších enemy, s hrozným dmg, pokud má ale druid nějaký CC, včetně stunu, Starfall nepůsobí, takže DF šetřit na něj.)

Gear, staty, gemy, enchanty:
Základní věc, kterou je třeba uvědomit, že mág má vysokou survivabilitu, takže u něj není potřeba tolik resilence rating, takže se nebojte experimentovat s PvE doplňkama nebo PvP trinketem z WG. I přes to není špatné, mít v záloze nějaký resil gear, proti setupům jako jsou PHD, RMP atp.

Důležité je dosáhnout Hit capu - na to postačí Maghia's Misguided Quill (152 hitu) + Arcane Focus (další 3% hitu). Ale také Spell penetration capu (jednou nastane den, kdy tu začne fungovat full resistování spellů) což je přibližně 130, takže pár "půlených" socketů s 13 spell pene se nebojte použít, také se hodí 35 spell penetration na back, já osobně používám i Wandku na spell pene. Co se týče hlavních statů, tak to jsou Haste > Spell power > ostatní => čím víc haste, tím lépe. Critical strke rating zde není díky talentům vůbec potřebný, ale pokud potřebuejte set bonusy, jakože já na ně jedu, tak se nebojte tam nějaký gem dát. Žádné speciální enchanty jako Black Magic bych asi nevolil, na wepce preferuji +63 SP (onehand + offhand = víc SP) Jinak klasika SP/spell pene enchanty, popřípadě enchanty z engineeringu (padák ne!)

85.70.223.33
Naposledy upravil sarienx dne 6.prosinec 2012, 23:36, celkově upraveno 8
Tyrion píše: az se nekdy zas potkam s peedeem tak ti to pujdem ukazat na AT
xDD
Frost Mage PvP Guide
You should never underestimate the predictability of stupidity.
All you need is DO NOTHING AND WIN!
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Re: How to Frost Mage

Příspěvekod Matz » 20.listopad 2012, 22:47

Co si od toho slibujes?
LEARN FROM THE BEST OR DIE LIKE A REST!
Obrázek
FUNTAGE MOVIE
Matz
WOW Guru
WOW Guru

Příspěvekod sarienx » 20.listopad 2012, 23:08

Až jednou utrpím nějaký vážný úraz hlavy, abych to měl (skoro) všechno na jednom místě!
xDD
Frost Mage PvP Guide
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Příspěvekod Mike95 » 20.listopad 2012, 23:13

To můžeš utrpět ještě vážnější než si utrpěl? :D
Obrázek
Mike95
Znám již šedé itemy
Znám již šedé itemy

Příspěvekod sarienx » 21.listopad 2012, 00:03

No právě, kdo ví? Prevence je základ úspěchu! :D

Ne, tak třeba jednou tu začne někdo i hrát a třeba se mu bude něco málo hodit. :)
xDD
Frost Mage PvP Guide
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Příspěvekod Brainiac » 21.listopad 2012, 08:26

sarienx píše:Ne, tak třeba jednou tu začne někdo i hrát a třeba se mu bude něco málo hodit. :)

Tak chci zkusit frosta no... Jelikož jsem ho nikdy nehrál, nwm macra a ostatní věci tak gj. :D

Guides se vždy hodí. ;)
Obrázek
The God of BM
Battle.net - BrainiEpic#2574
Steam - BrainiEpic (24/7 online)
BM Hunter Guide
Již na offi - Drak'thul EU - Brainiacka
Brainiac
WOW Master
WOW Master

Příspěvekod Hcko » 21.listopad 2012, 14:16

jakože dost lidí se tu snažilo o guidy, ale u všech chybí podstatné části(v lepším případě) nebo jsou úplně k hovnu lamemade a píšou se v nich sračky

tohle taky :ninja: je to nejlepší tady, kdyby to někdo fakt vzal k srdci tak se naučí hrát mága. ale nenaučí ho to hrát mága proti někomu, kdo ví jak hrát proti mágovi, pak je hnev v prdeli :lol: .. to musí každý sám

a stejně.. tady si každy pořád bude hrát to svoje nejlepší, protože to co říkáme my jsou bláboly
Hcqo, dk & shaman(
Hcko
WOW Znalec
WOW Znalec

Příspěvekod sarienx » 21.listopad 2012, 14:39

Jasně, na milion věcí jsou potřeba videa, ale i s nima prostě potřebuje praxi. Neumim předat to jak hraju mága přes klávesnici, na to by byly potřeba nějaky mluvený komentáře a to vážně ne :lol:

Časem sem chtěl doplnit nějaký základní duel/2v2 doporučení (ve 3s sem uplnej trash), ale jak sem psal výše, tak je to o tom si to vyzkoušet v praxi, v praxi to bude vždycky jinak.
xDD
Frost Mage PvP Guide
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Příspěvekod Brainiac » 21.listopad 2012, 17:48

Proč používáš Armory na talenty!!!1 -_-" Však to zase nejede!!!
Obrázek
The God of BM
BM Hunter Guide
Brainiac
WOW Master
WOW Master

Příspěvekod sarienx » 21.listopad 2012, 17:56

Až budu editovat část s buildama, hodim toho tam víc a pořádně, za Drahyho armory nemužu :'(.
xDD
Frost Mage PvP Guide
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Příspěvekod Wey » 21.listopad 2012, 18:12

Potíže s talentama mám jen ve chromu, mozilla mi je normálně ukazuje.
Wey
WOW Znalec
WOW Znalec

Příspěvekod Brainiac » 21.listopad 2012, 18:18

Já mám mozillu :X

Zkus mmo champa (ty talenty needuju! :D ).
Obrázek
The God of BM
BM Hunter Guide
Brainiac
WOW Master
WOW Master

Příspěvekod sarienx » 21.listopad 2012, 18:27

xDD
Frost Mage PvP Guide
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Příspěvekod Brainiac » 21.listopad 2012, 18:42

Btw: Nikdy nebudeš jako this!! :ugeek:
(Určitě jedna z těch guide co myslel hacko! :) )
Obrázek
The God of BM
BM Hunter Guide
Brainiac
WOW Master
WOW Master

Příspěvekod sarienx » 21.listopad 2012, 19:27

Smutný je, že většina tady hrajících mágů na tom není ani jako on.

+ editnuta část o talentech/glyphech.
xDD
Frost Mage PvP Guide
sarienx
Znám již červené itemy
Znám již červené itemy

Zpět na Mage