Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Komunikace, program, podvádění, opravy, GM
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  13-03-2008, 14:04:23
Komunikace na serveru
Přestože nový internet se snad kvapem blíží, ale ještě stále není zaveden a dolaďujeme poslední drobnosti, rozhodli jsme se již v tento okamžik kompletně zakázat komunikaci mezi hordou a aliancí. Není to náš výmysl, ale tak nám to nařizují pravidla hry a Blizzard obecně. Veškerá spolupráce s aliancí a hordou je prostě nepřípustná a tedy i komunikace. Jediné co zůstane mezi frakcemi, je nakupování v aukci, které bude dostupné pro obě frakce zároveň. Bude zakázáno šeptání, chat, komunikace na kanálech (LFG, přestože takto fungovat nemá, bude sloužit ke komunikaci pro celou frakci tedy, pokud tam napíše horďák, uvidí zprávu všichni z hordy a naopak, nevidím důvod nemít alespoň jeden společný kanál pro celou frakci, hlavně pokud nováčci budou chtít něco vědět, aby mohli prostě ihned psát, aniž by se připojovali do zmíněného kanálu), pošta apod. Proto prosím všechny, aby si tento fakt uvědomili i při kontaktování Game Masterů ve hře, protože alianční nemohou kontaktovat GM hordu a naopak.

Staří odešli, noví přišli
Ano, řeč je o GM. Přestože server utrpěl ztrátou dvou GM (Šištičkou a Myšákem), nábor nových členů GM se snad malinko povedl a budeme se setkávat s novými tvářemi čím dál častěji, hned prvním se stal GM Maxwel. Tímto ho vítám mezi týmem GM a správci našeho serveru, jehož kontaktní údaje jsou k dispozici v odkazu kontakty na správce v levém menu. Má již zkušenosti a doufejme, že bude opravdovým přínosem a vy hráči ho prosím ihned neodraďte svými někdy až zbytečnými, případně dotěrnými dotazy, které si můžete sami zjistit z těchto stránek, z internetu apod. Od toho tu tyto stránky jsou, aby sloužily k informačním účelům, zajistily informovanost všech hráčů serveru a ulevily povinnostem GM.

Drahyho Server 8.4
Máme tu novou verzi našeho programu. Budu se nejspíš opakovat, ale je to nezbytné. Program sám o sobě nepřidává jen addony, nýbrž zabraňuje i svévolnému stahování nových patchů, mění realmlist a připraví vašeho klienta kompletně pro hraní na našem serveru. Nemusíte se o nic starat. Program jinak nezasahuje do vašeho klienta a hry. Důrazně doporučuji, abyste před instalací každé nové verze programu odstranili verze předchozí a nepoužívali verze starší a snažili se o co nejrychlejší přechod na nejnovější verze programu (což je i v pravidlech serveru), dále si vymazali složky Cache, Interface a WTF, které najdete ve složce, kde máte hru nainstalovanou (Standardně C:\Program Files\World of Warcraft) Nyní již k nové verzi našeho programu:

Drahyho Server 8.4:
• Aktualizován addon QuestGuru na verzi 0.8.5 - opraveno minimálně 5 chyb z předchozích verzí
• Aktualizován addon Titan Panel na verzi 3.2.1.20300 Rev. 558 - opraveno minimálně 19 chyb z předchozích verzí
• Odstraněny nepoužívané složky Lib
• Přidány informace, co udělat před instalací programu do instalačního průvodce (nejlépe vždy vymazat složky Cache, Interface a WTF)

Stažení programu: Drahyho Server 8.4 ze serveru FileBeam.com (10.45 MB)

Informace a podvádění
Na serveru jsme v minulosti zaznamenávali a samozřejmě i nyní (v tento okamžik) zaznamenáváme časté snahy o podvádění. Ať je to již tolik ohraná chyba se zaseknutými bossy v instanci Hyjal nebo jen obyčejný program – tedy hack, přes který můžete létat, dělat si co chcete, způsobovat pády serveru atp. Analýza takových jedinců je složitá, ale nikoli nemožná. Věřte však, že když už si tu práci dáme, potrestáme viníky striktně podle pravidel a budeme vybírat ta nejtvrdší pravidla, jako jsou třeba ban na IP nebo smazání postavy a je jedno, na jakém je postava levelu. Prozatím jsme se rozhodli incident s Hyjal instancí řešit velikým napomenutím a všichni, kdo chyb zneužili, jsme si zapsali a jakmile poruší i pravidlo se stupněm 1, budou automaticky přesunuti na výběr trestu se stupněm 2-3. Samozřejmostí je, že dotyční hráči zničí všechny itemy získané touto cestou ze svých postav, batohů bank, guild bank, pošt atp., jinak budou potrestáni přesně tak, jak to nakazuje řád. Těch, kterých se to týká, zde vypisovat nebudu, kdo se provinil, to ví nejlépe sám (a že vás bylo). Přímými tresty to tentokrát nebudeme řešit, protože se nám hráči, kterých se to týkalo, se omluvili a slíbili, že se to již nebude opakovat a to jsme brali v úvahu při výběru trestu. Doporučuji si důkladně přečíst pravidla, abyste se nedostali do dalších problémů, protože neznalost pravidel neomlouvá.

V pondělí nám opět „nešťastnou náhodou“ (zpráva od poskytovatele) vypadl internet a skoro celé odpoledne nešel server a stránky. Pokud nejde ani jedno, je jasné, že se děje opět něco s internetem. S novým internetem to vypadá, že pokud půjde všechno dobře – dojedeme se starým internetem a další měsíc již pojedeme na nový. O průběhu vás samozřejmě budeme informovat. Na účtu již máme díky vám dostatek na minimálně 3 měsíce internetu, který by měl dosahovat kvalit, přesně jaké potřebujeme (rychlý, spolehlivý, bez latency atd.)

Proč vlastně tentokrát trvala aktualizace tak dlouho a proč aktualizace nenasuneme ihned, co se něco opraví? Protože každá oprava by vyžadovala rekompilaci jádra + zásahy do databáze atd., což vyžaduje minimálně 30 minut serveru offline a tak aktualizujeme až s větším množstvím oprav a hlavně ověřených na Test serveru, na který nemají přístup normální hráči, tedy lepší než denně 5x 30 server offline je jednou za čas více aktualizací najednou si myslím, jen v posledních dnech máme všichni více povinností než času, což se projeví na prodlevě mezi aktualizacemi na serveru.

Opravy serveru
Pozn: Během těchto aktualizací může dojít k porušení struktury petů, prosím ihned problémy hlaste (menší damage, nefunkční talenty) na fórum. Děkuji.
=> Opraveno zasekávání bossů v instancích jako Hyjal, Black Temple apod.
=> Opraven Illidan, Jaina, Illidari Council, Kael'thas + následné objevení mobů po jeho smrti, Midnight, Prince Malchezzar, kteří byli nesprávně nascriptováni a při testech vykazovaly divné chování serveru nebo pády
=> Přidány a předělány další imunity bossů vůči hráčským kouzlům
=> Kompletně předělána a snad plně funkční instance Wailing Caverns
=> Přidáni snad už všichni mobové do instance Zul'Aman
=> Opraveni bossové Essence of Desire, Mother Shahraz, Illidari Council z instance Black Temple
=> Opraveni bossové Krosh Firehand a High King Maulgar <Lord of the Ogres> z instance Gruul's Lair
=> Snad opravena série questů pro získání klíče (Entry Into Karazhan, ...)
=> Snad již opraven most k MC - prosím test
=> Kromě reklamy od Googlu, přibyla i reklama od Aukro.cz
=> Opravena možnost duplikace některých itemů v bance, což způsobovalo náhlý pád serveru
=> Opraven talent válečníka Improved Intercept
=> Opraveny pády v druidovské formě na létání - v této formě se nyní nemůže zranit pádem z výšky
=> Opraveno kouzlo Hamstring
=> Opraveno kouzlo Improved Wing Clip
=> Opraveny brány ve WSG battlegroundu
=> Pročištěny (smazány) nevyhovující screenshoty ze stránek
=> Opraveno kouzlo Prayer of Mending
=> Opraven talent u kněze Absolution
=> Malé opravy v kouzle Seal Of Righteousness
=> Konečně přidána celá Ogri'la skupina do Otlandu
=> Opraveny chybné hlášky v guild bance, pokud nejste členem guild banky - v některých případech (časté klikání apod.) způsobovaly pády serveru
=> Konečně opraveny pasti u lovce, jejich načasování i damage + bonus damage atd.
=> Válečníci nyní mohou pomocí Demoralizating shout zrušit Stealth
=> Kouzlo Stun nyní odstraňuje Fear efekt
=> Válečník nyní může mít pouze jeden efekt Shout
=> Konečně opraveni aréna vendoři (obchodníci)
=> Opraveny všechny druhy Cauldron of Major ****
=> Opraveno opět kouzlo Lightning Shield
=> Opraveno warlokovo kouzlo Ritual of Souls
=> Opraveno přivolávání totemů u šamanů
=> Opraveno lovcovo kouzlo Sand Breath
=> Opraven item Nigh Invulnerability Belt
=> Opraveny případy, kdy mining profese při červené hodnotě někdy nepostoupila o vyšší skill
=> Opraveny dveře u Trisifal Glades Areny
=> Malá oprava kouzla Teleport to Moonglade - správná pozice pro teleport
=> Opraveno kouzlo Dense Blasting Powder a přidáno všem potřebným trenérům
=> Opraven item Blackened Urn na přivolání Nightbane
=> Opraveny útoky (damage, kritické údery) těchto kouzel: (Přesně podle hodnot blizz) Consecration, Seal of Righteousness, Judgement of Righteousness, Seal of Vengeance, Holy shield, Soul Fire, Death Coil, Curse of Agony, Siphon, Drain Life, Drain Mana, Drain Soul, Pyroblast, Fireball, Mana Burn, Mind Flay, Holy Fire, Blessing of Sanctuary, Ignite, Seal of Command, Shadowguard, Touch of Weakeness, Devouring Plague, Steady Shot, Lightning Shield, Seal of Righteousness, Prayer of Mending, Blizzard, Hurricane, Hellfire, Death Coil
=> Opraveny tyto questy: A Visit With The Ancestors, Not On My Watch!, Skin of Purest Water, Cleansing of the Orb of Orahil (část 3), Grim Message, An Alternative Alternative, Luck Be With You, Felendren the Banished, Shards of the Felvine, A Sample of Slime..., Testing for Corruption, Batch of Ooze, Testing for Impurities, Tanaris Field Sampling, Lines of Communication, Samophlange, Slake That Thirst, Another Power Source?, Dark Heart, Zanza's Potent Potables, Journey to the Marsh, The Shattered Necklace, This Is Going to Be Hard, Master of the Wild Leather, The Exorcism, Nolkai's Words, Judgment and Redemption, Judgment and Redemption, Barov Family Fortune, Restorer's Covenant, Vile Familiar, Marla's Last Wish, Deciphering the Book, Waters of Xavian, Laughing Sisters, Trial of the Sea Lion
=> Opraveni tito NPC: Gordunni Back-Breaker ,Gordunni Elementalist, Gordunni Head-Splitter, Gordunni Soulreaper, Avatar of Hakkar, Solarium Priest, Solarium Agent, Rage Scar Yeti, Ferocious Rage Scar, Elder Rage Scar, Rajah Haghazed, The Videre Elixir, Darkwater Crocolisk, Sable Jaguar, Rajah Haghazed, High Interrogator, Incendosaur, Apprentice Darius

[ Zprávu upravil Drahy  13-03-2008 15:17:26 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum