Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Kritické opravy
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  12-04-2008, 10:10:26
Jak správně založit téma s chybou!
Přestože se toto téma nachází na fóru jako první důležitý příspěvek a návod Jak správně založit téma s chybou!, ne všichni, možná nikdo ho čte. Téma tam není pro srandu králíkům, nýbrž pro usnadnění práce nám GM i vám. Téma vzniklo pro to, aby se každý naučil psát správně chyby a ty pak byly snadno k nalezení apod. Půjdeme si tedy rozebrat návod:

1) První a nejdůležitější bod je správný a co nejvíce vystihující název problému. Každou chybu je třeba upřesnit hned v názvu: Obecný příklad
(Čeho se chyba týká) Název kouzla, questu atp.
Téma s chybou o neútočících NPC by tedy mělo vypadat asi následovně:
(Chyba ostatní) Neútočící NPC (mobové) v několika (jedné) lokaci
Vámi zadaná témata tedy tohoto typu jsou nám GM a ostatním k ničemu viz:
Bug jaskyňa Wailing Caverns - jaký bug, co se přesně stalo - ihned nějak upřesnit - gm neví, čeho se týká, hráči také ne a pak zakládají další zbytečná témata... nebo
Blackrock Depths
Karazhan
Chyba v Deadmines

Samozřejmě vám děkuji za report chyb, ale sami vidíte, že jsou nám tímto způsobem k ničemu a pak při pozdějším hledání chyby a její opravy nám to značně přidává práci.

2) Druhý bod, který se týká popisu chyby už jste většinou znalí a dáváte tam dostatečné informace. Jen prosím uvádějte jako konečnou informaci čas, kdy jste chybu nalezli a jméno a nejlépe a třídu postavy, u které se to stalo například Eldar - priest - 51lvl - protože některé chyby se týkají přímo některých povolání, tak abychom to měli opravu co nejsnadnější při opravách nebo zjistili zdali se chyba netýká jen vás.

3) Jako poslední znovu doporučuji si přečíst celé téma znovu a podrobně, abychom se podobných špatných oznámení vyvarovali. Děkuji za spolupráci.

Drahyho Server 8.7
Opravdu poslední kritická oprava našeho programu. Opravy v poslední verzi jsou označeny jako kritické. Oznamujeme, že přechod na verzi 8.7 je nutný. Opět důrazně doporučuji, abyste před instalací každé nové verze programu odstranili verze předchozí a nepoužívali verze starší a snažili se o co nejrychlejší přechod na nejnovější verzi programu (což je i v pravidlech serveru), dále si vymazali složky Cache, Interface a nyní hlavně WTF složku, kde byl problém celého zaseknutí hry. Tyto složky naleznete ve složce, kde máte hru nainstalovanou (Standardně C:\Program Files\World of Warcraft) Nyní již k nové verzi našeho programu:

Drahyho Server 8.7:
• Aktualizovány další části Titan Panel addonu
• Přidán addon Omen - pro raidy a instance
• Pomocí "/qh help" příkazu zjistíte seznam příkazů na nastavení QuestHelper addonu ("/qh share off" - vypne sdílení questů v partě apod.)
• Opravena poslední část záseku a chybových hlášek z programu. Chyby, které se projeví po instalaci této verze budou jen z vašeho klienta a je zapotřebí smazat dočasné složky addonů

Stažení programu: Drahyho Server 8.7 ze serveru Leteckaposta.cz (12 MB)

Přepracovanost a zbrklost
Omlouvám se všem hráčům za vzniklé potíže po posledních aktualizacích. Měl jsem toho přes týden asi hodně a a snažil jsem se všechno mít rychle, že jsem si vše pořádně nezkontroloval a dělal zbytečné chyby. Každou revizi si normálně kontroluji, ale tentokrát jsem chvátal a nevyplatilo se samozřejmě. Server bude nyní až do 12:00 offline z důvodů oprav asi 7 kritických oprav především neútočení mobů, špatné skriptovací mechanismy a nedodělky předchozích aktualizací. Omlouvám se, budu se snažit, aby se podobné situace v budoucnu neopakovaly. Zároveň děkuji všem, kteří se snažili bugu neútočení nezneužívat a instanci ihned po zjištění opustili a na neútočící moby neútočili, je vidět, že se najdou i poctiví hráči. Rovněž děkuji za rychlý report o chybě na fóru. Dále opravuji poslední verzi Drahyho programu (bude dnes dostupná v této novince), která také hlásila zbytečné mnou zbrkle nandané chyby. Děkuji za pochopení. Tato novinka se ještě bude rozšiřovat o důležité informace během aktualizací.

Seznam oprav provedených na serveru
=> Opraveni neútočící mobové
=> Konečně opraveny případy při sedání a následné vstaní a hráč přitom zůstal stále sedět
=> Opraveny profese - odnaučování - test prosím
=> Kompletně opraven boss Terestian Illhoof (Karazhan) se všemi skilly apod.
=> Opraven quest CLUCK!
=> Opraveny nedodělky u zlodějů (rogue) - instanty na offhand a jedy včetně nejvyššího kouzla na 70 lvl - Shiv
=> Přidáno oznámení ranku při jeho dosažení u honoru při zabití hráče (NPC)
=> Opraven item Idol of the Emerald Queen
=> + další nedodělky z předchozích aktualizací - server by měl nyní být v pořádku a stabilní - omlouvám se za nepříjemnosti způsobené v posledních dnech - nyní se vrhnám na opravu těchto stránek!

[ Zprávu upravil Drahy  12-04-2008 13:47:21 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum