Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » GM, pravidla, hlášky, opravy
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  12-05-2008, 16:38:54
Aktualizace: Internet běží, ovšem od 14:00 jsem se pustil do rozsáhlejších oprav serveru, které jsem neustále odkládal, jsou to většinou kosmetické a mravenčí práce. Server bude nejdéle do 18:00 Online.

Výpadek serveru - Jak jste jistě mnozí zaregistrovali, nešel nám skoro celý den server, přičemž výpadek nebyl způsoben naší chybou. Informace o výpadku jsou k dispozici na fóru. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Zmatky mezi GM
Tyto zmatky se nyní pokusím uvést na pravou míru. GM Parrizanka nám ze serveru odešla a zůstane nyní již jen jako normální hráč, jestli vůbec. Její vyjádření máte o novinku níže, vaše názory pak můžete sdělit na fóru v příslušné sekci Game Masteři - GM. Odchod a ukončení činnosti se týká jen a pouze jí. Server nekončí právě naopak. Další případ je Nový Gm a to Adderka. Ano, ta se oficiálně stala novým přírůstkem do řad GM. Její údaje stejně jako údaje již exGM Parrizanky upravím (odstraním) na stránkách pod sekcí Kontakty na správce co nejdříve. Co se týče dalšího náboru GM v tuto chvíli, budeme přijímat pouze pomocné síly, kterých se může zúčastnit většina bez ohledu znalostí nějakých programovacích jazyků. Samozřejmostí je alespoň částečná znalost světa a problematiky našeho serveru. Jednou z funkcí bude vyhledávání novinek či zajímavostí ze světa World of Warcraft, o které se s námi chcete podělit zde na stránkách (aby novinky zde nebyly jen o faktech a strohé), další pak moderace a správa fóra. Tyto funkce budeme během příštího týdne zavádět a zájemci mi prosím pište pouze na ICQ.

Porušování a respekt pravidel
Věty typu pravidla jsou od toho, aby se porušovala atp., jsou u nás minulostí. Pravidla jsou od toho, aby se jimi hráči řídili a na serveru nebyl chaos, ale řád a pořádek. Nejsme žádný fun server ani server pod vedením malých uřvaných a rozmachaných dětí, kteří si dělají, co je zamane. Proto zavádíme přísnější tresty v pravidlech – tedy, abych byl přesnější, výběr trestů bude stejný, ale GM budou vybírat z těch horších variant. Nejčastěji porušované pravidlo je pravidlo o zabíjení nižších levelů, které nám říká, že nesmíte zabít nižší level jak -9 od vašeho (neplatí při nájezdech a nepřehledných velkých bitvách). Jsme PVP server to ano, ale s pravidly. Pokud zabijete hráče s více, jak devět levelů nižší úrovní, jste postiženi těmi nejhoršími tresty a to až ban. Za zabití takového levelu stejně dotyčný hráč nezíská žádné honory ani nic podobného. Je to hlavně pro ochranu nižších levelů, aby se také mohli bránit a odvolat na tato pravidla. Nechápu, k čemu to hráčům je zabíjet ty, kteří na mě nemají. Proto tato opatření. Dále zavádíme nový systém jailu, kde hráčský účet bude po vícenásobném uvěznění (v jailu) zabanován a nepřístupný a při čistce serveru smazán. Je to jediný způsob, jak hráče donutit respektovat pravidla, nejsou tu pro srandu králíkům a hlavně GM nemají čas neustále řešit porušení těchto pravidel.

Nejsrandovnější hlášky ze serveru i mimo něj
Jelikož mi spousta hráčů vyčítá, že novinky jsou nezáživné a chtějí nějaké pobavení nebo jen něco, čím upoutají a pobaví, když už novinky čtou, rozhodl jsem se zatím pro jednu. Každý týden zde budu sepisovat hlášky ze serveru i mimo něj, které nás nejvíce pobavily. Začneme rozhovory mezi nováčky a Game mastery, abyste viděli, čím na nás dennodenně hráči útočí a s čím se musíme vypořádat.

Hráč: „ Nelze mi nasednout na mounta.“
GM: „ Od kdy se chyba projevuje?“
Hráč: „ Od zítřka.“

Hráč: „ Kde sakra najdu ty patche, už jsem si stáhl 2.1.2!!“ (tuto verzi ani nepodporujeme a nehledě na náš podrobný návod na stránkách)
GM: „ www.fuckinggoogleit.com“
Hráč: „ A kde tam je ten vodkaz nikde ten patch nevidím.“

Hráč: „Jééé ty máš zvířátko, já chci taky, jak ho dostanu?“
Hráč2: „Musíš být především povoláním hunter a pak ho získáš z q.“
Hráč: „ Aha a to mám jako stále mačkat qqqq na klávesnici?“

Hráč: „Kámoš si omylem smazal postavu…“
GM: „Aha. Tak to je špatné a co my s tím? Vrátit mu jí nemůžeme.“
Hráč: „Tak udělejte rollback serveru o 3 dny dozadu.“

Hráč: „cau chci bit gm na vasem serveru.“ (s pravopisem se vypořádává 90% pisatelů přes icq)
GM: „Bohužel, GM v tuto chvíli nepřijímáme.“
Hráč: „Ani za vobrovský finanční příspěvek na server?
GM: „Ne. A jaká je ta „vobrovská“ částka?“
Hráč: „Bonbonek.“


Věřte, máme jich v zásobě pěknou spoustu a tak se příští týden můžeme pustit do dalších, pokud se vám podaří přemluvit některého z GM týmu nebo se chcete účastnit o přispívání novinek přímo vy, stačí mě kontaktovat na ICQ, vhledem k pracovnímu vytížení nemusím odpovědět ihned, a tak prosím o trpělivost.

Opravy a čistka
Jak již název napovídá, na serveru je několik měsíců stará havěť v podobě postavy s levelem jedna. Vždy jsme se zaměřovali na neaktivní účty celkově, ale hráči mají zbytečné postavy okolo levelu jedna – konkrétně se jedná o částku 1685 postav v rozmezí levelu 1-4. Tomu nyní předejdeme a to tím, že vymažeme všechny postavy, které tu hrály maximálně 2 hodiny. Bohužel to zasáhne i normální hráče, kteří se třeba dnes připojili, a těm se také omlouváme a berte to tak, že jste si to ty dvě hodiny zkusili a nyní pojedete na ostro nebo úplně vyměníte postavu. Je nám to líto, ale toto provést musíme (vymazáno bylo celkem 1804 postav). Nyní již k opravám serveru:
1. Opraveno mnoho questů z fóra, itemů a NPC
2. Opraveny modely Dark iron Darfů a jim podobní
3. Obecně opravena snad většina modelů ve hře – prosím o report, kdyby ne
4. Opraveni trenéři – přidána kouzla k sekundárním trenérům i class trenérům apod.
5. Klíč od Karazhanu již nyní nepotřebujete ke vstupu do instance
6. Opravena další kouzla, která získáváte za odměnu za quest
7. Přidány kouzla k trenérům, kde neučili mounty (paladin) a jiná kouzla (fly form apod.)
8. Opraveny modely totemů
9. Přidány kompletní spawny do Magister's Terrace a Isle of Quel'danas – questy zatím nemusejí být plně funkční, na dalších věcech z těchto lokací se pracuje
10. Opraveny dva špatné transporty ve hře
11. Opraveno pomalé couvání hráčů
12. Opraveny návody na stránkách jak začít hrát + přidána nejnovější verze programu
13. Opravena tabulka honorů
14. Poslední opravy životy a many u mágů a paladinů podle oficiálních serverů – ti chyběli
15. Opraveny nepřesnosti a zasekávání u pošty ve hře
16. Přidány schopnosti a kouzlení těmto příšerám či celým oblastem: Shadowfang Keep, Zul'Farrack, Hellfire Ramparts, Scarlet Monastery, Magisters' Terrace, Bloodsail Pirates, Bloodfeather a Bloodfury Harpy, Bloodaxe Legion, King Bangalash
17. Zaveden battleground Eye of the Storm - Battlegroundy potřebují konečně otestovat svou funkčnost

[ Zprávu upravil Drahy  13-05-2008 17:27:37 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum