Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Zlé jiskrové výboje, snížené XP
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  14-06-2007, 16:07:32
Dlouhatánský výpadek
Jak jste si asi všichni všimli, server se nám položil a to z důvodu jiskrových výbojů - konkrétně blesku. Bedně jako takové se naštěstí nic nestalo, ale internet to nepřežil a celá síť se položila. Pokud již čtete tento článek, mělo by již být vše v pořádku. Jak asi většina z vás z fyziky ví, nejsilnější jiskrový výboj je právě blesk, který může mít sílu až několika GV (GigaVoltů) s teplotou několika stovek °C. Tedy se není čemu divit, když udeří do nesprávného místa. Tímto se zároveň omlouvám za tento výpadek a děkuji za pochopení.

Snížené XP za questy
K tomuto divnému úkazu došlo v posledních dnech, kde se náhle snížili vydělané zkušenosti (XP) za questy za minimum. Než tento problém vyřeším, dočasně zvyšuji XP za questy na 3x. Jedná se pouze o dobu, než problém korektně opravím. Na serveru stále děláme, i když na stránkách nejsou žádné novinky, na serveru se maká stále. Prioritní jsou nyní opravy chyb, prográmku ke správnému hraní, fórum a další.

Jak poznám co se asi děje se serverem?
Snadno. Pokud vypadnou stránky i server najednou na krátkou dobu, jedná se o krátký restart celého systému - většinou aktualizační. Pokud obojí vypadne na delší dobu, většinou jde o výpadek internetu nebo o závažnější chybu na delší dobu. Pokud vypadne jen server a stránky běží - jedná se opět o aktualizaci, a nebo pokud jde o minutový výpadek jedná se o crash serveru a následný automatický restart. Pokud server běží a stránky ne - jedná se o velké úpravy stránek. Toto je asi shrnutí všech možných situací a doufám, že vám to pomůže k další orientaci co se děje.
stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum