Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Battlegroundy - Arathi Basin
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  05-08-2009, 16:46:04
Chcete změny? Diskutujte!
V minulých dnech proběhla na fóru ostrá diskuze o tom, že se chodí pouze jeden battleground. Vznikaly radikální návrhy a ankety, jak tomu předejít. Po dlouhých debatách a diskuzích na toto téma, jsem se nakonec rozhodl pro zatím méně radikální krok a to poskytnout stručné informace a návody k jednotlivým battlegroundům u nás dostupných. Každý den, pokud bude čas, uvedeme jeden z battlegroundů a tyto články budou později dostupné i v levém menu.

Pokud se tedy něco podobného stane, že všichni budou chodit jeden battleground, všichni budou dělat tohle a tamto, nenechávejte si to pro guildu, neříkejte to jednomu GM, pište a vyvolejte diskuzi na fóru, kde se může každý vyjádřit a kde se diskuze neztratí jako v chatu apod. Názory vyslechneme a snažíme se je řešit, pokud jsou rozumné, ale musíme o nich vědět jinak než "že někdo říkal". Nyní již k samotnému článku. První jsem vybral Arathi Basin, protože ho mám z battlegroundů nejraději.

Arathi Basin


Vítejte v Arathi Basin. Hned po bitvě u hory Hyjal se začal rozpadat mír mezi Aliancí a Hordou, a teď, v čase otevřené války, je tohle místo jedno z největších bojišť mezi těmito znepřátelenými frakcemi. Hromada nerostných surovin dělá tohle místo velmi lukrativním jak pro Alianci, tak pro Hordu a zároveň představuje důležitou spojku mezi Lordaeronem a Khaz Modanem, kterou chce Horda přetrhnout.

Takže, o co se vlastně bojuje v Arathi Basin? O suroviny. Kdo získá 2000 surovin jako první, stává se vítězem. Ale jak na to? V Arathi Basin je celkem 5 základen. Pokud základnu obsadíte, bude trvat minutu, než bude obsazena úplně. Pokud je zcela obsazená, získává pro vaši frakci postupně suroviny.

Základní pravidla a taktiky:
- Maximální počet hráčů je 15 na každé straně.
- Obsazení základny trvá 10 vteřin ("Assault"), potom se vlajka změní a trvá minutu než se stane základna opravdu vaší. ("Capture")
- Základna se stane úplně obsazenou ihned pouze v případě, že základnu assaultnete, zatímco ji ještě úplně neobsadila frakce druhá. ("Defend")
- Vždy je dobré nechávat obranu u zrovna obsazené základny, a pokud na obranu není dost lidí, tak alespoň hlídku, která upozorní na přicházející hrozbu v podobě nepřátel z druhé frakce.

Základny


Blacksmith - Kovárna
Tato základna je klíčová. Její zajímavostí je, že má dva "hlavní vchody" - mosty, a dva "vedlejší" - brody. Je tedy relativně lehce napadnutelná, ale pokud vlastníte už všechny okolní základny, je dokonalá k rychlému doběhnutí k jiné základně.

Farm a Stable - Farma a Stáje
Tyto dvě základny jsou si dost podobné, vyskytují se hned na zápraží vstupu do BG a tudíž jsou vždy obě okamžitě obsazeny. Nejsou nijak zvlášť důležité, ovšem pokud má jedna frakce výraznou přesilu a ovládne všechny základny, je klíčové je udržet, protože nabízí hřbitov pod nohami nepřátelské základny.

Gold Mine - Zlatý důl
Důl je zvláštní v tom, že se do něj dá rychle dostat jednoduchým skokem. V tom mají výhodu engineeři, mágové a priesti, kteří se mohou svými abilitami zbavit fall damage, která je v tomto případě velká.

Lumber Mill - Pila
Tato základna je pravý opak dolu, protože stojí na vysokém útesu. Pokud má váš class knockback, správné načasování může dokázat pád nepřítele z útesu. Zase mají výhodu eng, mage a priest, protože namísto dlouhé objížďky mohou skočit dolů bez fall damage.

Článek vytvořil Volcan, korekce Tirian, děkujeme.

Opravy
1) Opraven talent Blood of the North
2) Opraven talent Death Rune Mastery
3) Opraven talent Reaping
4) Opraven efekt Convert Rune - kouzlo Blood Tap apod.
5) Opraven Cleansing Totem efekt odstranění jedů
6) Opraven výběr cílů u Ancestral Awakening a Replenishment
7) Opraven talent Damage Shield
8) Opraven Big Blizzard Bear efekt :-)
9) Opraveny efekty jako Coyote Spirit a Blood Parrot pro item podobný Don Carlos' Famous Hat
10) Opraveno kouzlo Hex (podruhé)

[ Zprávu upravil Drahy  05-08-2009 21:26:02 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum