Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Revoluce v částech
stránky: 1
¥
Drahy
  • Posts: 81
  • Reply #1  |  06-03-2012, 18:23:54
Revoluce část první
Jak to tak již bývá u dlouhodobějších projektů, roky a nové technologie se neustále vyvíjí a tvoří revoluci v nových technologiích, zázemí a dalších. Náš server, konkrétně web, je tvořen velmi zastaralými prvky a proto tvoříme jeho novou podobu na novém systému, o jehož vzhledu můžete rozhodnout i vy. Informace o tom jak, proč a na co jsou v předchozí novince, proto neváhejte a účastněte se malé soutěže, můžete vyhrát zajímavého mounta.

Revoluce na našem serveru bude v několika částech, krom oprav samotného serveru, kde mám nyní problémy s novými opravami, avšak nic co bych nezvládl, se budeme postupně pouštět do jednotlivých částí revoluce na našem serveru souběžně s klasickými opravami. Tou první je změna komunikace – chatu. Po pádu serveru nebo v časech jeho nedostupnosti se valná většina hráčů připojovala na chat. Přestože byl chat dobře vyladěný, naše omezené zdroje hostingu se občas velmi bránily silnou odezvou nebo dokonce žádnou. Hlavní důraz byl tedy při výběru a zprovozňování nového systému kladen na dostupnost ve všech případech nedostupnosti serveru, jednoduchost, dostupnost ze všech míst (web, aplikace, mobilní sítě) důvěryhodnost a stabilnost i při větším náporu. To vše splňuje IRC chat. Internet Relay Chat (IRC) byla jednou z prvních možností komunikace v reálném čase po internetu. Ve své době propojovala významnou část internetových uživatelů. IRC tak částečně stojí u zrodu „internetového chatování“. IRC je otevřený protokol, který používá TCP a volitelně i SSL. Chat a jeho klienti mimo jiné umožňují propojení s webovými aplikacemi nebo aplikacemi našeho serveru například oznamování času do začátku Wintergrasp bitvy a mnohé další, což v budoucnu určitě využijeme.

Jak se tedy připojit. Jelikož je protokol dostupný stejně jako jiné komunikační protokoly, můžete se připojovat klasicky přes adresu z fóra, kde poběží přímo v prohlížeči na jejich serveru a přitom nijak nezatěžuje náš hosting. Má však omezené funkce i možnosti nastavení a vzhledu. Doporučujeme tedy IRC zapojit do programů jako je Miranda, mobilní aplikace, použít alternativní klienty (Linux, OSX) či používat specializované klienty jen na IRC. Jedním z nich je námi doporučovaný XChat-WDK. Dodám sem i malý návod na jeho bezproblémové zprovoznění a účinné nastavení. Tento program je asi jako jediný ze všech dostupných programů zdarma, je neustále vyvíjený, přehledný, plný nastavení, má dlouholetou tradici, prošel několikaletým vývojem a je dostupný i v 64bitové edici.

Po stáhnutí programu se pustíme do jeho instalace a nastavení. Výběr serveru není nahodilý, vybírali jsme ten, který má tradici, je v seznamu i starších programů, má dobrou podporu a nastavení. Připojovací informace na IRC server a kanál našeho serveru jsou tedy:

Server/Network: irc.freenode.net
Kanál/channel: #Drahyho_Server


Pokud se budete připojovat přes doporučený program zde je jednoduchý návod:


Na prvním obrázku máte i očíslovaný postup. Nejdříve vyplníte svou přezdívku a údaje. Pokud vás server náhodně odpojí, může se stát, že přezdívka bude dočasně nedostupná, proto se volí více variant. Poté vyhledáme server Freenode, který viditelně označíme. Zatrhneme, aby nás tato tabulka při dalším spuštění již neotravovala, a nakonec klikneme na „Editovat“.


V editaci zatrhneme dle libovolné úvahy některá nastavení dle obrázku, včetně preferovaného kódování pro jistotu. Nakonec klikneme na „Favourite channels“ pomocí tlačítka s třemi tečkami.


V dalším okně dáme „přidat“ a vypíšeme jméno kanálu, na který se chceme automaticky připojovat včetně mřížky na začátku. Vše potvrdíme a zvolíme u posledního okna „Připojení“.

To je vše. Tento chat je dimenzován tak, aby byl dostupný vždy, všude, za každých okolností bez závislosti na serveru a jeho stavu odkudkoli. Stačí si zvolit pouze přezdívku bez hesla. Neváže se tedy nijak na uživatelské účty ze serveru a bude to první a jediná služba, které nebude nijak propojená se zbytkem serveru, jeho webem, fórem a dalšími službami. Je zde však možnost si registrovat na IRC serveru nick, ale o těchto službách vás informovat nebudeme, neboť nejsou nutné a hráč si je může dohledat samostatně na internetu. Další část revoluce se bude týkat změn v kompletní uživatelské samosprávě, převodů postav, změn ras, hesel, e-mailů, jejich bezpečnosti atd., bez pomoci GM a s platností témě ihned.

[ Zprávu upravil Drahy  06-03-2012 18:35:08 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum