Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Revoluce v částech - Část II
stránky: 1
¥
Drahy
  • Posts: 81
  • Reply #1  |  26-05-2012, 03:12:33
Revoluce část druhá
Po prvním kroku revoluce v podobě chatu, který nyní slouží jako hlavní základna informací ohledně stavů serveru, přinášíme všemi chtěnou husto-kruto-přísnou webovou správu účtů pro Drahyho server známý také jako Account Manager. Je to tu! Dnes v 03:11 se mi podařilo v polospánku dokončit a vyladit poslední záležitosti v obrovském celku, sloužícím čistě a jen hráčům našeho serveru bez čekacích dob na Game Mastery. O co se tedy jedná? Jdeme na to!

Na adrese pro správu účtů jsem nyní nahrál zcela novou podobu tohoto webového rozhraní. I když se na první pohled nezdá, jedná se o zcela přepracovaný, velmi silně v několika vrstvách zabezpečený systém pro správu účtů. Jelikož je manipulace s účty kritickým prvkem v zabezpečení, nenechal jsem nic náhodě. Půjdeme tedy postupně.

Nový a bezpečný způsob přihlašování – přihlašování do systému je nyní zcela ošetřeno proti vnějším útokům, vše je řešeno přes větvená php skripta a funkce, které velmi účinně řeší skrývání kódu a způsoby přihlašování. HTTPS pak účinně chrání proti odposlouchávání.

Nové způsoby skrytí e-mailu – jelikož je e-mail hlavní složkou v zabezpečení účtů našich hráčů, je nahrazen pokaždé náhodným číslem hvězdiček, počet hvězdiček tedy neudává reálný počet skrytých znaků, nikdy se nezobrazí více než 4 počáteční znaky z emailu a hlavně již pokaždé zobrazí adresu za zavináčem, pro lepší přehlednost opravdových majitelů účtů.

Přehledné výpisy – v minulosti se nepřehledně a dle amerických standardů zobrazovaly výpisy posledního přihlášení, vytvoření účtu a podobné statistiky – nyní je formát předělaný dle našich standardů, tedy den, měsíc, rok a čas, což snad zpřehlední orientaci pro hráče.

Typ účtu – ten zůstává jako předchozí, jen lépe a pravdivěji pro některé hráče zobrazuje opravdový typ jejich účtu už i v přehledu, změna byla rovněž zlepšena.

Teleport a oživení postavy – toto je zcela nová služba a bude sloužit hráčům, kteří mají především špatnou instalaci hry, někde se zasekli nebo zažívají jiné obdobné problémy. Tato služba během pár kliků opraví běžnými příkazy postavu, zbaví jí veškerých negativních aur, přesune postavu na místo Hearthstonu a navíc ještě oživí. Jedná se tedy o kompletní opravu jednotlivé postavy. Tuto činnost lze provádět pouze jednou za 8 hodin a postava musí být offline. Tato služba velmi výrazně přispěje k samostatnosti hráčů bez nutnosti asistence GM, kteří v zásadě dělají stejnou činnost jako nyní tato služba.

Změna e-mailu a hesla – tyto služby prošly kompletní restrukturalizací. Každá změna je nyní přísně kontrolována a zabezpečena. Jen na změnu e-mailu je potřeba projít přes několik desítek ochranných funkcí zabezpečení jako například kontrola pravosti požadavku, online statusu, správného přístupu do databáze, dvoustupňového ověření, správnosti zadání hesla či emailu, správného formátu, ochrana před manipulací zvenčí, kontroly proti opakovanému zasílání požadavků (ochrana jednou za 10 minut) a další. Přes všechny tyto kontroly se mi však podařilo služby pro hráče maximálně zpřehlednit a zjednodušit na pár kliknutí a vyplnění požadavku. Věřím, že všechny tyto ochranné prvky nejen u těchto služeb zaručí maximální možné zabezpečení pro hráče a jejich účty.

Nové služby za goldy – všemi očekávané služby pro vaše postavy. Jedná se o přejmenování postavy, změnu rasy, změnu povolání nebo třeba změnu pohlaví. Všechny tyto služby jsou dostupné za herní měnu, tedy goldy. Abychom uspokojili všechny hráče, kterým se zdají být částky příliš vysoké (jsou tak z důvodu, aby je nevyužíval každý bez rozmyšlení či ovlivňování počtu jedné frakce atp.), jsem připravil placenou službu, kde si za pár korun můžete snížit cenu goldů u jednotlivé služby nebo dokonce u všech najednou. Není to nijak povinné, je to zkrátka jen další možnost jak vyhovět hráčům a ještě z toho server něco bude mít na elektřinu. Tato sleva je uplatněna pouze pro jedno použití, abychom zabránili nechtěným manipulacím s těmito službami. Každý si tedy na svém účtu může poupravit cenu služby separátně bez omezení ostatních a ještě tím pomoci serveru v jeho rozvoji neboť vybraná částka půjde jako vždy na provoz serveru.

Aukce postav – Zcela unikátní, přehledná a zcela bezplatná (jen goldy) aukce postav – nový systém přináší virtuální úložiště, kam si uložíte počet zvolených goldů z libovolné postavy či postav pro manipulaci s aukcí. Odtud se již můžete v aukci bez omezení pohybovat a ještě při tom hrát. Je na každém, za kolik goldů svou postavu prodá a je na každém za kolik jí koupí. Samozřejmostí je seznam nabízených postav, vašich postav, které máte v aukci a snadné přihazování nebo naopak rušení aukce. Vše je již plně funkční v našem novém systému a opět zcela zdarma.

Obnova smazané postavy – Stalo se vám, že jste omylem smazali svou postavu ve hře? Pokud jste si to uvědomili do 60 dnů, už nemusíte čekat na Game Mastery, ale můžete si svou postavu obnovit zcela sami! Tato služba nabízí seznam smazaných postav a jejich snadnou obnovu během několika kliknutí.

Převod na jiný účet – Mimo aukci postav, která vlastně nabízí postavy přímo za goldy je zde dostupný oddělený způsob převodu postav a to klasicky z účtu na účet. Jedná se o službu, kterou je třeba potvrdit, přes e-mail, abychom opět zvýšili zabezpečení v případě krádeže účtu, který snad ani není, pokud hráč dodržuje všechna pravidla serveru. Systém pro přesun postava za postavu prozatím neplánuji z časových důvodů a složitosti systému, aby byl maximálně zabezpečen jako všechny ostatní služby. Uvidíme, jaký bude zájem o nové služby, případně zdali si na sebe server vydělá.

Placené služby – nová položka na konci seznamu, která udává nabídku na snížení jednotlivých cen v nové webové správě. Mimo nich tam je například zajímavá možnost vykoupení se z banu.

Statistiky – do nového systému jsem přidal i pár základních statistik, které ukážou nejbohatší hráče, pro jistotu bez jmen, nejvěrnější hráče nebo hráče s nejvíce zabitími. Statistiky můžeme časem ještě přidávat, pokud bude zájem.

Výpis banů – zcela nová služba, která umožní vidět aktuální či staré a již neplatné bany, které kdy byly provedeny na účtu nebo dokonce na postavách. IP bany nejsou dostupné, neboť již netrestáme hráče přes IP adresy a tedy list by byl prázdný.

Online hráči – statistika online hráčů nyní obsahuje každou lokaci a je prozatím lepší než na hlavím webu a udává mimo jiné i latenci jednotlivých hráčů, řazení atp.

Obnova hesla – tato služba je opět zcela přepracovaná, zabezpečená a funkční, problémy v posledních dnech nahlášené hráči byly všechny opraveny do detailu. Služba je pně funkční a bezpečná.

Byl to dloouhý boj, 163 zcela přepracovaných či nově přidaných souborů, test každé funkce, tisíce řádků kódu a studium všech aspektů zabezpečení nakonec došel do konce a mohu vám všem představit tuto krásu v podobě tohoto nového webového rozhraní, které snad zase o něco zpříjemní hru nám i vám. Děkuji všem, kteří se podíleli celé měsíce na vývoji, testování, grafice a dalších především Wulfovi nebo Martinussovi. Omlouvám se tedy za zpoždění, tento systém byl na programu již dávno minulý měsíc, ale vzhledem k problémům v real life, nedostatkem času a práci se to nějak všechno protáhlo.

Třetí a poslední část revoluce je v novém webu, který máme rozpracovaný a je na něm potřeba ještě spousta práce, ale věřím, že se vše opět povede, ale to až po nějakých novinkách a otevření nových věcí přímo ve hře :)

Služby, které nebyly provedeny do teď, budou zrušeny a goldy poslány zpět poštou a hráči si je provedou sami přes nové rozhraní. Děkujeme za trpělivost a hraní zdar!

[ Zprávu upravil Drahy  26-05-2012 03:46:21 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum