Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Mapy 2.1, nové GM a opravy
stránky: 1
¥
Drahy
  • Posts: 81
  • Reply #1  |  23-07-2013, 04:40:40
Mapy verze 2.1
Po pár měsících ladění, oprav a nahlašování chyb přicházíme s dalším milníkem a tím je další verze map (pohybů NPC, hráčů a bossů po mapě a vyhledávání cest) s označením 2.1. První verze byla nasazena minulý rok, druhá verze o pár měsíců později a nyní je tu další. Není natolik významná jako ty přechozí, přesto jsou však změny nemalé. Vylepšení dostal systém náhodných pohybů ve vodě, souši a vzduchem v databázi, jejich snadné přidělení, změny se dostavily do nových arén, do systému náhodných pohybů především při CC efektech, změn létacích forem, byly vylepšeny funkce na kontroly padání do textur (i když stále některé případy přetrvávají), odstraněno bylo hodně „úniků paměti“ (memory leaks), které mohly po delším hraní způsobit zátěž na PC některých hráčů, opraveny byly některé funkce na přiřazování základních a typických pohybů po mapách, opraveny byly pohyby po vyšších schodech, kde některá umělá inteligence měla problémy, problémy s vehikly na některých místech atp. Změn je velmi mnoho a vyjmenovávat předělané nebo vyladěné funkce bychom nemohli a tak jsem to shrnul to označení verze 2.1. Jen pro informaci – extrakce map musela být provedena na tuto novou verzi 16x než jsme došli k finální podobě, jedna extrakce map trvá přes 18 hodin (16x18=288 hodin čistého času extrakce, což je přesně 12 dnů jen samotná extrakce).

Nová posila do týmu
Dobrý den,
chtěl bych se tímto uvést a představit se jako nové GM na Drahyho serveru. Jmenuji se Michal a jako hráč zde působím již řadu let, avšak z osobních důvodů vám neřeknu jméno mé herní postavy. Jméno moji GM postavy je Thalas, určitě jste mě ve hře už zastihli, protože už nějakou dobu jako GM působím. Náplň mojí práce je testování, pomoc s novým webem a také údržba fóra. Pokusím se také samozřejmě pomáhat i v jiných ohledech, udělám vše, co zvládnu abych Drahymu pomohl dostat se ze složitých situací a ulehčil mu práci na serveru. Nejspíše se taky zeptáte, proč zrovna já? Nebyl žádný oficiální nábor GM tak proč já? Odpověď na tuto otázku není zrovna jednoduchá. Začalo to tím, že jsem se snažil pomoct s novým webem a dal jsem se do kontaktu s Drahym. Cílem mojí práce bylo vytvořit logo pro nový web, přes který se bude nabírat další pomoc pro server díky speciálnímu programu na novém webu. Vytvořil jsem několik návrhů a nakonec jeden můj návrh byl vybrán jako oficiální logo nového webu. Tím jsem si u Drahyho získal špetku důvěry a pokračovali jsme dál v komunikaci, až jsem se dostal k testování. Jelikož moje slohové schopnosti nejsou dobré, tak už to zkrátím. Pokud budete mít někdo nějaký problém, neváhejte mě kontaktovat ve hře nebo prostřednictvím webu. Pokud to bude v mých silách, pomohu.

S pozdravem nové GM
Thalas

Seznam oprav a poděkování
Seznam oprav je nyní rozsáhlý. Kvůli špatné finanční situaci (nahrnuly se mi roční platby v jeden měsíc), se některé opravy pozdržely, protože bylo třeba dohánět práci/brát práci navíc i ve volných dnech (úterky a soboty), abych zajistil finanční přežití serveru. Děkuji rovněž hráči Arega a GM Sebastianovi, kteří přispěli jako jediní za poslední půl rok a pomohli tak serveru a dokázali, že si váží naší práce a oceňuji ji mimo jiné i touto formou. Děkujeme, každá pomoc se cení i ta finanční. Nyní však již k seznamu oprav:

Opravy
23.7.2013 – 05:00 (úterý)
1) Aktualizovány nové mapy ve hře na verzi 2.1 (viz článek první odstavec – velmi rozsáhlá změna)
2) Opraveny finálně případy, kdy některá z Valkýr neměla loot v instanci ToC v důsledku „nedostatečného“ damage od hráčů (kontroly na damage, kde musí být splněno určité procento damage, aby se objevil loot u mrtvého bosse) – tyto funkce byly upraveny tak, aby reflektovaly mechaniky bojů s Valkýrami, kde hráči útočili na jednu Valkyru a u druhé dorovnával HP server (sdílené HP), nyní funguje ve všech konkrétních případech, kdy hráči útočí jen na jednu z Valkyr a další případy
3) Opravena rychlost pohybu koulí po čase u Valkyr
4) Přidány vylepšené systémy na tvoření permafrostů u Anubaraka na základě nových mechanik map, detekce podlahy a cest (permafrosty by se měly objevovat přirozeněji nad zemí a i lépe fungovat bez ztrát na výkonu klientů)
5) Reorganizován systém lootů, kdy se objevovaly stejné itemy vícekrát v jednom kole lootu hlavně u 25-man instancí (VoA, ToCr, atp.)
6) Reorganizovány NPC pro event Brew of the month (12 NPC během 12 měsíců kromě příchozí pošty s pivy)
7) Přidáno velké množství dat do Midsummer festivalu (opraveno mnoho skriptů a zastaralých částí – mělo by opravit velkou část eventu a dostat ho na úrověň minulého roku, tedy plně funkčního)
8) Reorganizována a přidána některá skripta, která se nenačítala při spuštění serveru nebo úplně chyběla – hlavně ke questům a k některým NPC
9) Předělán systém vehiclů, aby reflektoval změny u nových map z bodu 1) (možné pády serveru, potřebujeme více testů přímo od hráčů)
10) Opraveny případy nesprávného odstranění Tenacity aury, pokud se stav postupně dorovnal a počet hráčů byl stejný časem na obou stranách (nyní se při stejném počtu vždy aura správně všem odstraní)
11) Opraveny následující questy The Explorer's League Outpost, To Westguard Keep!, Drake Hunt, Adding Injury to Insult, Badlands Reagent Run II, Convocation at Zul'Heb, Reunited, Dark Horizon, Troll Patrol: The Alchemist's Apprentice, This Just In: Fire Still Hot!, Pushed too far, The Second Trial,
12) Přidána lepší oprava pro quest A Blade Fit For A Champion (potřebuje testy)
13) Opraveny případy pádů klienta (vaší hry) při opakovaném načítaní itemů v aukci
14) Opraveny případy zneužití (ne)ukládání instance pro hráče po zabití bosse při určitých manipulacích a přehazování leaderů uvnitř instance
15) Opraveny náhodné spawny Time-Lost Proto Draka + Vyragosy
16) Přidáno několik offlike detekcí hackerů pro nové hacky – jako trest je vždy permanentní auto-ban pro tyto situace
17) Opraveny problémy s flight formou u druida a padáním na zem (umírání a dosednutí již z malé výšky viz bod 1) + článek)
18) Opraveny pády serveru způsobené při pokusu o nasednutí na dva vehikly zároveň (z jednoho do druhého)
19) Přidáni někteří speciální mounti (za goldy) do převodu mezi frakcemi (chyběla některá data a nesprávně se převáděli
20) Nyní se odebírá správný počet stacků u Deadly Poison při použití Envenomu
21) Snad opraveny některé problémy se sharováním questů po předešlých aktualizací
22) Přidány transportující orby do Naxxramasu
23) Přidána lepší funkce na relokaci hráčů v battlegroundech (mělo by vyřešit problémy při přesouvání hráčů při zabrání hřbitovů, což se občas nedělo – více testů potřebujeme)
24) Aktualizováno linuxové jádro serveru

3.8.2013 – 23:59 (sobota)
1) Opraveny problémy s neviditelnými zdmi po nasazení nových map – částečně vráceny některé změny a úplně odebrány změny v mapách ze strany Trinity, jelikož jsou nekompatibilní s našimi
2) Přidány lepší pohyby po dismountu na nových mapách
3) Opraveny prodlevy při tvorbě permafrostů v ToCu
4) Opravena magma způsobující permanentní auru na petech
5) Opraveny viditelnosti některých objektů jen pro GM a jen pro hráče (bylo částečně součástí předchozích oprav) + opraveny některé viditelné triggery v EoE a dalších oblastech
6) Přidány testové opravy do instance EoE (braní všech hráčů do Vortexu) a do Wintergraspu (lepší kontroly a tvorby nových skupin/raidů i během bitvy)
7) Přidány poslední opravy do eventu Midsummer Festival (bude znovu spuštěn příští týden)
8) Snad opraveny problémy s bossem Devourer of Souls a interrupty
9) Opraveny dlouhodobé problémy s teleportováním hráčů v battlegroundech na správné hroby – často se stávalo, že po zabrání hrobu protihráčem to aktuální hráče nepřesunulo na další hřbitov a hráči museli dojít pěšky – nyní opraveno
10) Přidány zatím kosmetické úpravy do instance Drak'Tharon Keep od našeho nového GM Thalase
11) Opraven quest The Fate Of The Fallen
12) Opraveno správně kouzlo Earth Shield
13) Opraveno správně kouzlo Necrotic Touch
14) Opraveno správně kouzlo Reflective Shield
15) Aktualizováno linuxové jádro a jádro databáze MySQL

[ Zprávu upravil Drahy  04-08-2013 03:22:58 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum