Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Instance, aktualizace, stabilita
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  07-11-2007, 18:59:13
Na stabilitě serveru budeme celou noc pracovat a budeme vás průběžně informovat. Bohužel pády nejsou způsobené novými opravami, ale nestabilitou celého jádra, kterou nyní všemi 20 prsty celý GM tým a vývojáři jádra řešíme. Děkujeme za pochopení. Trpělivost přináší růže v podobě stabilního serveru....

EDIT: Server vypadá stabilně již 7 a půl hodiny nespadl, uvidíme, co udělá večerní nápor hráčů.

EDIT2: Server bude od 20:55 offline na pár minut a budou provedeny opravy několika pádů, doufejme, že to pomůže ke stabilitě serveru.


Změny v instancích
Systém instancí je již nyní velmi blízký originálním serverům - Po smrti se přesunete k nejbližšímu Spirit Healerovi a musíte si dojít až k mrtvole zpět (pokud nemáte někoho, kdo může dotyčného oživit samozřejmě), ovšem zde byl kámen úrazu. Když jste se totiž vraceli zpět, elity a jiná monstra se oživili a nebyla šance se k mrtvolám dostat. Proto jsem zavedl resetovací systém, který je snad podobný oficiálním serverům. Pokud první ze skupiny vstoupí do instance, od té doby se začne počítat čas 14400 sekund - podle oficiálních hodnot - tedy 4 hodiny, po kterých se celá instance restartuje a tedy všechny příšery znovu objeví. Myslím si, že je to dost času a hlavně je to oficiální čas, tedy by to stačit mělo. Instance se obnoví, i pokud leader z party (raidu) opustí zvolenou instanci. Dále po zabití závěrečného bosse se instance opět obnoví. Do instance můžete vstupovat denně jen jednou do jedné instance, je to ochrana, aby hráči na vyšších úrovních neustále nezabíjeli v instancích na nižších úrovních atp.

Změny v lootu
Nyní je opět vylepšená spolupráce v partě dropech a lootech, které nám včera přinesly nemalé problémy. Vše je nyní v pořádku a my můžeme jen hrdě oznámit, že od nynějška quest itemy v celé partě bude sbírat každý, kdo quest vlastní a item dropne. Je to opět podle oficiálních hodnot, protože kdo by chtěl quest, kde musíte sebrat hlavu Onyxie dělat tolikrát, jako je lidí v partě. Snad vám to pomůže. Oba systémy jsou v plenkách a již by neměly způsobovat pády serveru..

Proč vlastně server padá a jindy ne?
Je to složitější. Server neustále vylepšujeme, opravujeme chyby apod. Každý přidaný nový kód s sebou nese určitá rizika, že server bude nestabilní, i když se v první fázi nijak neprojeví - první fáze je aplikace nového kódu a bezproblémové spuštění. V další fázi ovšem může kód na opravu lootu způsobit pády při posílání pošty, protože všechny kódy se sebou navzájem spolupracují a tedy mohou způsobit jakékoli problémy, i nečekané. Proto, pokud se vám něco nezdá, nevíte si rady, napište vše ihned na fórum do příslušné sekce, jinak vám nebude vyhověno. Pokud napíšete chyby ve hře hráči nebo GM, dotyčné osoby na to zapomenou při tom návalu informací, nehledě na to, že pokud chybu napíšete na fórum, vědí o ní i ostatní a víte, že se chyba řeší. Děkuji za pozornost a věřím, že si tento článek vezmete k srdci a budete toto respektovat.

Seznam oprav:
1) Povoleny nové příkazy pro hráče .unstuck - Přenese hráče pokud spadne pod textury - Prosby na přenesení na tento problém budou GM ignorovat a bude na to vytvořeno další pravidlo, další dostupný příkaz je .save, který vám ihned uloží vaší postavu ve hře a tedy nemusíte čekat na world save

2) Postavy nyní můžete opět mazat

3) Opraveni lovci a jejich training lessons

4) Vylepšen Warlock Guardian Pet Felguard

5) Oprava pár questů z fóra

6) Aktualizováno fórum na nejnovější systém PHPBB RC7

7) Aktulizován seznam GM a oprava některých ICQ (Myšák, Kalič apod.)

8) Promazány screeny, které ve skutečnosti byly vymazány, ale v databázi stále byly - upozorňuji hráče, že nahrávat mohou pouze screeny z našeho serveru!

9) Kompletně aktualizován návod jak začít hrát na nejnovější verzi serveru 2.2.3 + Drahyho Server program - aktualizovány oba návody s i bez datadisku

10) Opravena malá chybka při zakládání nového účtu, nyní plně funkční a promazáno 411 neaktivních účtů

11) Přidány 3 rychlé kroky k legálnímu a snadnému stažení hry

12) Byly resetovány honory - kdo si něco neprávem koupil s vysokými honory, ať to ihned vymaže, zničí apod. Budeme to kontrolovat, a kdo bude stále něco mít, bude potrestán.

13) Byly opět uvedeny do provozu všechny sekce stránek, které nyní berou data ze třech databází (stav serveru, hráči online apod.)

14) Opraven chat - nyní plně k dispozici vašemu chatování

15) Další opravy a vylepšení v arénách Free for All

16) Promazány screeny z jiného serveru a jiným kontextem

17) Upravena pravidla a řád serveru, prosím opět pročtěte

18) Nyní pracujeme na tabulce honorů a tvorbě nových registrací, proto berte na vědomí, že tyto dvě služby mohou v bližších dnech blbnout.

[ Zprávu upravil Drahy  08-11-2007 20:48:49 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum