Login: Password:
Hlavní stránka » Fórum » Novinky » Hnutí za dobrou komunikaci a stabilitu
stránky: 1
Drahy
  • Posts:
  • Reply #1  |  05-12-2007, 20:55:45
Edit: Opraveny další 2 případy pádu serveru. Server by měl být stabilní. Přeji hraní bez pádů.

Bude server padat?
Ano, ale v daleko menších intervalech, než tomu bylo doposud (hodiny, půl dny a později i dny a možná někdy i týdny – pokud Blizzard malinko zpomalí s vydáváním nových patchů). Věřte, že jsme se dostali k jádru problému většiny pádů a všechny jsme je vyřešili. Nyní pády, které nastanou, budou nové a již nebudou tak hektické a časté. Jsem rád, že jsme to vyřešili a já mohu jít na chvíli odpočívat. Pokud se vám zdá, že server spadl při nějaké akci, neprodleně to nahlaste na fórum. Nyní nám tedy záleží na stabilitě, než na funkčnosti většiny věcí. Spojili jsme tedy variantu 1 a 2 a nyní budeme již normálně postupovat dále v opravách a aktualizacích. V budoucnu nás čeká třeba přechod na patche 2.3.0, 2.3.2 a nakonec 2.4.0. Jejich budoucnost na našem serveru je jistá, ovšem není jisté datum jejich nasazení. Na našem testovacím realmu má stále ještě dost nedostatků a testovací server zatím padá. Patche nasadíme, až si budeme 100% jistí, že nebude vadit chodu serveru a všechny nebo většina novinek z daného patche již funguje.

Svoboda pro komunikaci?
Na ICQ? Skoro Žádna. Na Jabberu? Absolutní. Otevřenost protokolu ICQ? Ne. U jabberu? Samozřejmě. Takto by se daly jednoduše shrnout vlastnosti těchto dvou internetových komunikačních protokolů. Proč se o tom vlastně zmiňuji? Odpověď je jednoduchá.

ICQ je uzavřený protokol se striktními podmínkami k používání. A jaké tedy jsou, když jsou tak strašné? Například ICQ můžete používat pouze přes oficiálního klienta (ICQ 5, 6, lite apod.), tedy neexistuje, že byste snad použili alternativní klienty využívající ICQ síť! Další body: Komunikovat přes ICQ můžete pouze ve věku 13 let a vyšším, komunikace může probíhat jen s osobními důvody a žádnými jinými nebo že tato licenční smlouva o používání ICQ se může kdykoli změnit a vy se jí musíte řídit, jinak se dopouštíte ilegální činnosti. Oficiální ICQ klienti jsou jen přehlcení reklamami a jinou havětí, co jen rozptyluje uživatele. Na jiné operační systémy není možné oficiálního ICQ klienta nainstalovat, protože na jiný než OS Windows nemá podporu. ICQ je centralizované, tedy pokud spadne jejich server (dost častý jev hlavně na konci každého měsíce) spadne celá služba a tedy je nedostupná.

Jabber protokol (viz klient zde a info zde) je nový a snadný komunikační protokol. Jabber umožňoval až do teď ICQ transporty z ICQ na jabber. Ovšem společnost AOL, která vlastní ICQ síť se rozhodla zakročit a zamezit ilegálním činnostem s jejich protokolem a tuto službu přerušila, nedivil bych se, kdyby nějak zamezila i komunikaci přes alternativní programy. Jabber nemá žádnou z těchto omezujících podmínek a je to decentralizovaný protokol, který svým způsobem nikdy nespadne, protože je po světě několik tisíc serverů, které jsou navzájem propojené a pokud nějaký vypadne, přepojíte se na jiný. Je stále vyvíjen početnou komunitou po celém světě a je stále rychlejší a lepší. Zaručuje, že služby, které vám běží nyní budou běžet i v budoucnu a hlavně pořád. Umožňuje i využívat mnoho okolních služeb. Například můžete přidat do svého seznamu kontaktů osobu "prague@weather.jabber.cz" a zasláním zprávy „3“ od ní dostanete předpověď počasí na příští 3 dny nebo Přidáním kontaktu +420*********@sms.netlab.cz můžete posílat na dané telefonní číslo SMS zprávy! (Pokud se jedná o síť Vodafone nebo Eurotel.)

S nynějšími opatřeními, kterými AOL společnost provádí (omezování podle jejich podmínek) a z důvodu neprovozování ilegální činnosti jsem se rozhodl, že s ICQ sítí definitivně končím a vám radím totéž. ICQ tedy vypínám a končím s ním definitivně a smažu ho i z kontaktů na správce na našich stránkách. Odpojuji ho a nebudu na něj reagovat. Jediný způsob, jak se se mnou spojit je již výše zmíněný jabber a MSN (Adresy opět zde na stránkách). Děkuji za pozornost a pápá ICQ!

Komunikace mezi ICQ a Jabber kontakty je tedy nepřípustná a i v současné době snad nemožná. ICQ a Jabber sítě jsou tedy dvě odlišné věci, kde nemůžete mít kontakty z ICQ na Jabberu a naopak. Je to totéž jako kdybyste míchali sítě MSN a ICQ, každá síť má svoje kontakty a nedají se míchat, ovšem v multiklientech (Miranda, Trillian apod.) můžete mít všechny kontakty ze všech sítí zobrazeny najednou nebo mít spuštěny ICQ klient a Jabber klient v současnou dobu na jednom PC. Přeji hodně zdaru při přechodu, při kterém rozhodně neprohloupíte.

[ Zprávu upravil Drahy  06-12-2007 06:41:27 ]

stránky: 1
Forum Navigation: Jump To This Forum